Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
-"2002'de sağlıkta memnuniyet yüzde 30'lardaydı. Şu anda yüzde 70'lerin üstünde ancak yüzde 100'ü yakalamamız lazım"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti iktidarlarından önce sağlıkta memnuniyet oranının yüzde 30'larda olduğunu, şimdi ise yüzde 70'lerin üzerine çıktığını belirterek, "Ancak yüzde 100'ü yakalamamız lazım" dedi.

Yılmaz, Sivas'taki temasları kapsamında Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonunca (UDEF)  Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi Bahçesi'nde açılan sergiyi gezdi. 

Buradan Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanlığı yeni hizmet binasının açılış törenine geçen Yılmaz, hükümetleri döneminde sağlık alanında yapılan çalışmaları anlattı. Yılmaz, "Biz gelmeden önce 2002'de sağlıkta memnuniyet yüzde 30'lardaydı. Şu anda yüzde 70'lerin üstünde ancak yüzde 100'ü yakalamamız lazım" diye konuştu. 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise sorunların çözümlerini ortaya koyarak sendikacılık yaptıklarını söyledi. Millet adına hizmet anlayışıyla sendikacılık yaptıklarını ifade eden Memiş, "Rahat uyku uyumak için ülkemiz ve milletimiz adına dik duruşlu bir sendikacılık ortaya koyduk" ifadesini kullandı. 

Konuşmaların ardından Yılmaz, Vali Alim Barut, Memiş ve diğer protokol üyeleri yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

-"Anneler başımızın tacı" 

Yılmaz, daha sonra Şarkışla ilçesine geçerek, partisinin ilçe kadın kolları başkanlığınca düzenlenen "Anneler Günü" programına katıldı.

Tüm annelerin "Anneler Günü"nü kutlayan ve toplumun temelinin aile olduğunu belirten Yılmaz, "Biz ne yapıp yapıp, AK Parti olarak aileyi güçlendireceğiz. Türkiye 'de bir sıkıntı olsa ilk sıkıntıyı duyan ailede anne oluyor. Adeta toplumun kılcal damarları gibi. Yoksulluk varsa o hisseder, sıkıntı varsa o hisseder, evlatlarından birisi hasta olsa herkesten önce o hasta olur, o bakımdan anneler başımızın tacı" ifadelerini kullandı. 

Hükümetleri döneminde 1 milyon kadının sahibi olduğunu ifade eden Yılmaz, eğitime verdikleri destekleri anlattı.

Daha sonra kadın kollarınca başkanlığınca yılın annesi seçilen Dudu Sarıkaya'ya ve şehit annesi Hatice Bakıcı'ya çeşitli hediyeler verildi.