Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
- "Çözüm Süreci, insanların anasından doğan en temel, en doğal haklarını iade etmektir. İşte onu yaptığımız için Türkiye'yi güçlendirdik" - "Buradaki kardeşlerim de hangi partiye oy verirse versin herkes biliyor ki AK Parti iktidara gelecek"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Çözüm Süreci, insanların anasından doğan en temel, en doğal haklarını iade etmektir. İşte onu yaptığımız için Türkiye 'yi güçlendirdik" dedi.

Yılmaz, Sivas Toplum Kuruluşu Platformu tarafından Öğretmenevi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, 7 Haziran'da yapılacak seçimlerde, kimin, hangi düşüncenin, hangi hizmet siyasetinin Türkiye'yi yönetmesi isteniyorsa onun seçileceğinin söyledi.

CHPMHP  ve HDP'den ülkeye hizmet gelmeyeceğini iddia eden Yılmaz, "Bu seçim, milletvekili seçimi değil, Türkiye'nin seçimi hatta AK Parti 'nin seçimi de değil. Dolayısıyla Türkiye'nin nasıl olmasını istiyorsak, öyle bir tercih yapacağız" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de anket yapıldığını ve katılımcıların yüzde 77'sinin AK Parti'nin iktidar olacağı görüşünde olduğunu belirten Yılmaz, "Buradaki kardeşlerim de hangi partiye oy verirse versin herkes biliyor ki AK Parti iktidara gelecek" diye konuştu.

- "Türkiye'yi güçlendirdik"

Bakan Yılmaz, Çözüm Süreci'nin önemine değinerek, eskiden anne ve babaların evlatlarını askere gönderdiğinde kafasında soru işaretleri bulunduğunu, şimdi ise bunun söz konusu olmadığını dile getirdi.

Şehit cenazelerine en çok katılmış bir bakan olarak konuştuğunu anlatan Yılmaz, "Annesine, babasına bir sorun bakalım, 'size dünyaları versek' deseniz hangisini tercih eder? Onların bu tercihlerini görmeyeceksin de her yıl yüze yakın insanın ölmesini doğal kayıp gibi göreceksin, niye bunu yaptın diyeceksin" değerlendirmesinde bulundu. 

AK Parti iktidarlarında ülkeyi güçlü hale getirdiklerini kaydeden İsmet Yılmaz, şöyle konuştu:

"Müslüman olana şu yakışır; kendi nefsin için istediğini başkası için istemedikçe Müslüman olamazsın. Ananla senin arandaki dile birisi engel koyarsa buna karşı çıkmaz mısın? Sana yapılmasını ister misin? İstemezsin. O halde Kürt kardeşime niye isteyesin. Çözüm Süreci, insanların anasından doğan en temel, en doğal haklarını iade etmektir. İşte onu yaptığımız için Türkiye'yi güçlendirdik. Yine kafalarında Türkiye'yi bölenler, AK Parti'nin Türkiye'yi böleceğini söylüyor. Bu doğru değildir. CHP ve MHP, Doğu'da ve Güneydoğu'da var mı? Yok. Kendileri Türkiye'yi kafalarında bölmüşler, oraya gitse bir tane vatandaş onları desteklemiyor. Desteklemediği için de isterse orası yansın gözlerinde yok."