Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
- "Eskiden bu millet helikopter, tank, eğitim uçağı, milli gemi yapabilir miydi? Yapamazdı. Şimdi yapıyor muyuz? Yapıyoruz. Allah nasip ederse 2023'te de milli muharip uçağımızı bu semalarda uçuracağız" - "Bir ve beraber olursanız AK Parti iktidarına destek verirseniz Allah nasip ederse 2023 yılında işsizlik oranını yüzde 5'in altına düşüreceğiz"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Cumhuriyet'in 100. kuruluş yıl dönümünde ülkede barış, refah ve kalkınma olacağını belirterek, "Eskiden bu millet helikopter, tank, eğitim uçağı, milli gemi yapabilir miydi? Yapamazdı. Şimdi yapıyor muyuz? Yapıyoruz. Allah nasip ederse 2023'te de milli muharip uçağımızı bu semalarda uçuracağız" dedi.

Merkeze bağlı Yıldız beldesinde vatandaşlara hitap eden Yılmaz, AK Parti 'nin hizmet partisi olduğunu söyledi.

Diğer partilerin konuştuğunu, AK Parti 'nin ise çalıştığını belirten Yılmaz, "Diğerleri konuşur, biz millete hizmet ederiz. Milletin derdiyle dertleniriz. Derdiniz derdimiz, probleminiz problemimiz" ifadesini kullandı.

Bakan Yılmaz, eski Türkiye 'de 1-1,5 yılda iktidarların değiştiğini, bu nedenle istikrar, huzur ve yatırım olmadığını anımsatarak, "Bir ve beraber olursanız AK Parti iktidarına destek verirseniz Allah nasip ederse 2023 yılında işsizlik oranını yüzde 5'in altına düşüreceğiz. Düşürür müyüz, hiç şüpheniz olmasın, düşürürüz" diye konuştu.

AK Parti iktidarları döneminde milli gelir ve kişi başına düşen gelirin 3 kat arttığına dikkati çeken Yılmaz, Türkiye'nin büyüdüğünü vurguladı.

Ülke yönetme uzmanı ve ustasının AK Parti olduğunu dile getiren Yılmaz, "Ehil olmayanlara teslim ederseniz şikayet etme hakkınız olmaz. Ehil olmayanlara oy verirseniz hizmet talep etmeye hakkınız olmaz" dedi.

-"Çevremizde bir ateş çemberi var"

Bakan Yılmaz, AK Parti iktidarları sayesinde ülkede huzur olduğunu belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: 

"Çevremizde bir ateş çemberi var. Suriye'ye, Irak'a, Yemen'e, Libya'ya ve Yunanistan'a bakın. Bu kadar ateş çemberi ülke içerisinde hep beraber barış, esenlik yurdu oluşturmuşsak bunu istikrar sayesinde yaptık. Bu istikrar, bu esenlik, bu huzur aynı sağlık gibidir. Varlığın kıymeti bilinmez, ne zaman ki kaybederiz işte o zaman 'ah vah' deriz. O zaman huzurun kıymetini anlarız ancak kaybettikten sonra bir daha bulabilmek de zor olur. Dolayısıyla hemşehrilerimiz istikrarın, güvenliğin, huzurun kıymetini bilecek ve inşallah önümüzdeki dönemde 'AK Parti' diyecek."

Vatandaşların ülkede barış istediğini, kavga istemediğini vurgulayan Yılmaz, Türkiye'de birliğin ve beraberliğin çimentosunun AK Parti olduğunu söyledi.

-"Barışın mimarı AK Parti'dir"

Bakan Yılmaz, Çözüm Süreci'nin, Türkiye'nin milli birliğini güçlendirdiğini, ülkeye bağlılığı artırdığını belirtti.

Çözüm Süreci'ni başlatarak en büyük hizmeti yaptıklarını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Çözüm Süreci devam ederse ülke kaynaklarını heba etmeyeceğiz, enerjimizi boş yere harcamayacağız, ülkemizin kalkınmasına kullanacağız. Eğer Çözüm Süreci barışla neticelenirse ülkeye kalkınma gelecek. Kalkınma, refah ve adalet istiyor muyuz? İstiyoruz. Barışın mimarı, kalkınmayı ve adaleti gerçekleştirecek AK Parti'dir ama bunları gücünüzü gücümüze katarsanız yaparız. Sen varsan barış var, istikrar var, sen yoksan ülkede ne istikrar ne barış ne refah ne adalet olur. İnşallah, Cumhuriyet'in 100. kuruluş yıl dönümünde bu ülkede barış, refah ve kalkınma olacak. Millete öz güveni bu dönemde kazandırdık. Eskiden bu millet helikopter, tank, eğitim uçağı, milli gemi yapabilir miydi? Yapamazdı. Şimdi yapıyor muyuz? Yapıyoruz.  Allah nasip ederse hiç şüpheniz olmasın 2023'te de milli muharip uçağımızı bu semalarda uçuracağız."

Konuşmanın ardından Bakan Yılmaz, Sivas Valisi Alim Barut ve diğer yetkililer, çok programlı lisenin temelini attı, halı saha açılışı yaptı.

Yılmaz, Güneykaya beldesinde de partisinin seçim irtibat bürosunu açtı.