Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
- "(Demirtaş'ın "HDP barajı aşamazsa AK Parti seçimden sonra Suriye'ye savaş ilan edecek" iddiası) Dervişin fikri neyse zikri de o derler. Kendisinin kafasında çatışmacı bir düşünce olduğundan onu farklı bir şekilde yansıtıyor başka yerlere. Doğru olmadığını çok net şekilde söyleyeyim" - "Zırva tevil götürmez. Bir başka ifadeyle, yalan"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "HDP barajı aşamazsa AK Parti seçimden sonra Suriye 'ye savaş ilan edecek" iddiasına ilişkin, "Dervişin fikri neyse zikri de o derler. Kendisinin kafasında çatışmacı bir düşünce olduğundan onu farklı bir şekilde yansıtıyor başka yerlere. Doğru olmadığını çok net şekilde söyleyeyim" dedi.

Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Sivas'ın Gürün ilçesinde esnafını ziyaret etti. Esnafın sorun ve taleplerini dinleyen Yılmaz, destek istedi. 

Bir basın mensubunun, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın partisinin Hatay mitinginde yaptığı konuşmada "HDP barajı aşamazsa AK Parti seçimden sonra Suriye'ye savaş ilan edecek" yönündeki iddiasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Yılmaz, "Çok açık ve net olarak doğru değil. Zırva tevil götürmez. Bir başka ifadeyle, yalan" dedi.

Yılmaz, AK Parti'nin ülkeye barışı getirmek istediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"AK Parti barışın, refahın, kalkınmanın adıdır. Savaş olursa kalkınma olur mu? Savaş olursa barış olur mu? Kendi kafasındaki savaşı her yere yaymak istiyor. Onlar şiddetten, çatışmadan beslenen partiler. AK Parti barışı, refahı, kalkınmayı hedef edinmiştir. İnşallah bu ülkeye de bunu tam anlamıyla getirecektir. Kafa karıştırıyor. Dervişin fikri neyse zikri de o derler. Kendisinin kafasında çatışmacı bir düşünce olduğundan onu farklı bir şekilde yansıtıyor başka yerlere. Doğru olmadığını çok net şekilde söyleyeyim."