Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
- "Hizmet iktidar partisiyle gelir, kim iktidar olacak? Türkiye kararını verdi, anketler yüzde 70'in üzerindeki oranla 'AK Parti iktidar olur' diyor. Bunun aksini düşünen var mı? MHP ve CHP iktidar olur mu? Olamaz. Geriye ne kalıyor AK Parti, AK Parti iktidar olacak"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz,  "Bunun aksini düşünen var mı? MHP ve  CHP iktidar olur mu? Olamaz, geriye ne kalıyor AK Parti , AK Parti iktidar olacak" dedi. 

Yılmaz, Kangal ve Köyleri Yardımlaşma Derneği tarafından Paşabahçe mesire alanındaki Kütük Ev'de düzenlenen programa katıldı.

Vatandaşların Berat Kandili'ni kutlayan Yılmaz, 7 Haziran'da yapılacak seçimin milletvekili seçimi olmadığını, milletin kendi seçimi olduğunu belirterek muhalefet partilerinin hizmet yapamayacağını söyledi.

Milletin hizmetin nereden alınacağına karar vereceği bir seçim olacağını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Hizmet iktidar partisiyle gelir, kim iktidar olacak? Türkiye kararını verdi. Anketler yüzde 70'in üzerindeki oranla 'AK Parti iktidar olur' diyor. Bunun aksini düşünen var mı? MHP ve CHP iktidar olur mu? Olamaz.  Geriye ne kalıyor AK Parti, AK Parti iktidar olacak. Hizmet tek başına iktidarla gelir. Koalisyonlu yıllar Türkiye için kayıp yıllardır. Herkesin istediği şey evlatlarına iyi bir Türkiye bırakmaktır. bunun için mutlaka hizmet getirecek partinin tercih edilmesi gerekir. O da AK Parti'dir."

- "Türkiye, devlet tarihinin en güçlü döneminde"

AK Parti'ye oy vermemek için bir gerekçe olması gerektiğini ifade eden Yılmaz,  sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti'ye oy vermemek için haklı bir gerekçe bul ki haklı olsun, böyle bir gerekçe yoktur. Türkiye tarihinde olmadığı kadar zengin, bunu çok net söylüyorum, Cumhuriyet döneminde ne zaman Türkiye'nin milli geliri 800 milyar doların üzerine çıktı. Milli gelir ilk defa 800 milyar doları aştı. O zaman şunu demek lazım ki Türkiye şimdiye kadar ki tarihinde olmadığı kadar zengin döneminde. Allah için AK Parti bu ülkeyi daha zengin kıldığı için mi oy vermeyeceksiniz? Bu doğru olur mu?  AK Parti'ye oy vermemek için Türkiye zayıflatmış olmak gerekiyor. Ama Türkiye devlet tarihinin en güçlü döneminde. Tankımızı ya Almanya'dan, ya Amerika'dan alırdık, modernizasyonunu dahi biz yapamazdık. Allah için sorarım hangi Türkiye daha güçlüdür, tankını üreten Türkiye'mi, yoksa yabancıdan aldığı tankı İsrail'e modernizasyona gönderen Türkiye mi? "

- "2023 hedeflerimiz var"

Türkiye'nin savunma sanayinde araç ve gerecini kendisinin ürettiğine dikkati çeken İsmet Yılmaz, AK Parti iktidarıyla Türkiye'nin daha güçlü olduğunu ifade etti. 

Vatandaşlardan AK Parti'ye oy vermelerini isteyen Yılmaz, "Bir hedefimiz var, eğer bu millet gücünü gücümüze katarsa, duası ve desteği bizimle olursa 2023 hedeflerimiz var" diye konuştu.  

Yılmaz, AK Parti döneminde yapılan hizmetleri anımsatarak, borç alan Türkiye'yi borç veren Türkiye haline getirdiklerini sözlerine ekledi.