Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
- "Bu seçim Türkiye'nin seçimi. 2023 yılına giderken, 'evlatlarımıza nasıl bir Türkiye bırakacağız' onun seçimidir. Doğru bir seçim yaparsak evlatlarımızın yüzüne yüz akıyla bakarız. Yanlış seçim yaparsak yıllarımızı kaybederiz ve evlatlarımıza olan sorumluluğumuzu da yerine getirmemiş oluruz"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Bu seçim Türkiye 'nin seçimi. 2023 yılına giderken, 'evlatlarımıza nasıl bir Türkiye bırakacağız' onun seçimidir. Doğru bir seçim yaparsak evlatlarımızın yüzüne yüz akıyla bakarız. Yanlış seçim yaparsak yıllarımızı kaybederiz ve evlatlarımıza olan sorumluluğumuzu da yerine getirmemiş oluruz" dedi.

Bakan Yılmaz ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Sivas'ın Gölova ilçesinde AK Parti  ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen mitinge katıldı.

Yılmaz, ilçe meydanında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 7 Haziran Genel Seçimi'nin önemine değindi. 2002 yılından önce Türkiye'nin çok fakir bir ülke olduğunu belirten Yılmaz, "Şu anda Türkiye zenginler ülkesi haline geldi. Eski Türkiye yoksulluk Türkiye'si, yeni Türkiye zenginlik Türkiye'sidir. 7 Haziran'da yoksul Türkiye veya zengin Türkiye olmanın seçimini yapacaktır" dedi.

Türkiye'nin en iyi füzelerinin yapımına başlandığını belirten Yılmaz, "Önümüzde seçim var. Bu seçim milletvekili seçimi değil, bu seçim Türkiye'nin seçimi. 2023 yılına giderken, 'evlatlarımıza nasıl bir Türkiye bırakacağız' onun seçimidir. Doğru bir seçim yaparsak, evlatlarımızın yüzüne yüz akıyla bakarız. Yanlış seçim yaparsak yıllarımızı kaybederiz ve evlatlarımıza olan sorumluluğumuzu da yerine getirmemiş oluruz" diye konuştu.

Binali Yıldırım ise Türkiye'nin her zaman tek partili iktidar dönemlerinde başarılı olduğunu söyledi. 

Menderes dönemini hatırlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Öyle büyük bir insanı idam ettik. O da bizlerin ayıbıdır. O dönem tek partili CHP 'nin ayıbıdır. Bunları da bilelim. Halkın oyuyla, halkın iradesiyle iş başına gelemeyenler, başka güçleri  harekete geçirerek, iktidar olmaya heveslenmişler. Türkiye artık dışarıda önemli ülkeler arasına girmiştir. Bu topraklar sahipsiz değildir. Bizler gidersek çocuklarımız sahip çıkacaktır. Bu bayrak kolay elde edilmedi. Bu cennet vatanımıza göz dikenler, üzerinde hesap yapanlara verilecek en güzel cevap 7 Haziran'da yapılacak seçimlerdir. 12 yıllık Türkiye nereden nereye geldi. Türkiye'de 2002 yılından bugüne neler yapıldı bunları anlatmaya saatler yetmez. Bu millet bir yanlıştan, bir hayal kırıklığını bir daha yaşamak istemez. 1999 yılındaki koalisyon hükümeti olan DSP- MHP ve ANAP hükümeti 5 yılı tamamlamadılar ve tası tarağı toplayıp çekip gittiler."

Bakan Yılmaz ve Yıldırım daha sonra partilerinin ilçe başkanlığı tarafından Gölova'daki halk pazarında düzenlenen mitinge katıldı ve burada halka hitap etti.