Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta
Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta
- Bakan Yılmaz: - "Çok alanda, eğitimde, ulaşımda, sağlıkta, demokraside aklınıza ne geliyorsa her alanda, 80 yılda yapılanlardan kat kat fazlası AK Parti iktidarları döneminde yapılmıştır"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Çok alanda, eğitimde, ulaşımda, sağlıkta, demokraside aklınıza ne geliyorsa her alanda, 80 yılda yapılanlardan kat kat fazlası AK Parti iktidarları döneminde yapılmıştır" dedi.

Bakan Yılmaz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen AK Parti Sivas 4. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi'nde yaptığı konuşmada, sessiz milyonların sesi ve gücünü milletten alan AK Parti'nin, ülkeyi 21. yüzyıla taşıyacak kadrolara sahip olduğunu söyledi.

AK Parti döneminde, kadınlara, engellilere, yoksullara, çocuklara, şehit ve gazilere yönelik çok önemli çalışmalar ve atılımlar yapıldığını dile getiren Yılmaz, kadın istihdamını artırdıklarını aktardı.

Eskiden başörtülü kadınların okula alınmadığını, kamuda çalıştırılmadığını anımsatan Yılmaz, "Bu milletin, 'Beni temsil etsin' diye buradan Ankara 'ya gönderdiklerini 'Kusura bakma millet seni seçer ama bizim kriterlerimize uymuyorsunuz' diye salondan çevirenler vardı. Hamdolsun bu dönemleri sizlerin desteğiyle aştık" diye konuştu.

İktidarları döneminde kadına yönelik yapılan çalışmaları anlatan Yılmaz, "AK Parti hükumetleri döneminde sosyal devletle tanışıldı. Devletin gücünü, imkanlarını ve şefkatini gördüler. Sosyal politika alanındaki gelişmeleri rakamlarla ifade edersek, 2002 yılından bu yana sosyal harcamalarda 17 kat artış sağlanmıştır" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, hizmet kervanını 2023'e taşımaları durumunda yoksulluk sınırını sıfıra indireceklerini savundu.

Hükumetleri dönemindeki çalışmalar hakkında bilgiler veren Yılmaz, "Bu parti sosyal demokrat bir parti, bu parti mağdurların partisi, bu parti mazlumların partisi, bu parti yoksulların partisi, bu parti toplumdan dışlananların partisi. Eğer bir, beraber olursak inşallah, Sivas'ta AK Parti sancağını beşinci burcun beşinci gediğine dikeriz. Bunu yapar mıyız? Eğer çok çalışırsak yaparız" şeklinde konuştu.

Yılmaz, bütün partililere, vatandaşlara AK Parti döneminde yapılanları anlatmaları çağrısında bulunarak, şöyle devam etti:

"Çok alanda, eğitimde, ulaşımda, sağlıkta, demokraside aklınıza ne geliyorsa her alanda, 80 yılda yapılanlardan kat kat fazlası AK Parti iktidarları döneminde yapılmıştır. Biz bunu söylersek vatandaşın gözü terazidir hiç şaşmaz. Vatandaş oyunu kişiye değil, hizmete verir. AK Parti de bu hizmetleriyle vatandaşın oyunu inşallah sizlerin de çalışmasıyla desteğiyle bu dönemde de alacaktır."

Bakan Yılmaz, kongrenin ardından yapımı devam Sivas Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Sivas Osmanlı Ocakları'nın açılışını da yapan Yılmaz, Çelik İş Sendikası Sivas Şubesi'ni ziyaret ederek, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir eylem yapan Sivas Demir Çelik Fabrikası işçilerinin sorunlarını dinledi.