Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta
Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta
- Yılmaz: "CHP artı MHP, yetmez bir de HDP'nin veya o güneydoğunun Baas Partisi var ya o partiyi de alarak, bu ülkeyi tekrar koalisyonlar dönemine mahkum etmek istiyorlar" - "Güzel bir söz var, 'Kuşları avlamak için saçılan yemler cömertlikten sayılmaz' diye. Seçim dönemine giriyoruz, bakıyoruz yem saçanlar çok. Bilin ki bunlar avlamak içindir, bu kendilerinin cömertliğinden gelmez"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, " CHP artı MHP , yetmez bir de HDP'nin veya o güneydoğunun Baas Partisi var ya, o partiyi de alarak bu ülkeyi tekrar koalisyonlar dönemine mahkum etmek istiyorlar" dedi.

Yılmaz, AK Parti Sivas İl Başkanlığı tarafından Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Salonu'nda düzenlenen milletvekili aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinin önemli olduğunu ve bu seçimle iktidara geldiklerinde kazanılanların korunacağını söyledi.

Demokrasi ve ekonomi alanında kazanılanların korunması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "Bu tek parti Baas zihniyetli var ya, eğer bunlar iktidara gelirse, rüyalara sansür konulsa, bilin ki bundan vazgeçmezler" dedi.

Yılmaz, başörtüsü sorununa değinerek, "Bunların düşüncesi tek tipleştirmedir. Bunlar Baas zihniyetlilerin Türkiye'deki temsilcileridir. Allah bunlara fırsat vermesin. Bunların döneminde yazanı, okuyanı, düşüneni herkesi mahkum ettiler. Bizim seçmenimiz bilir, Necmettin Erbakan konuştu diye mahkum ettiler, Recep Tayyip Erdoğan şiir okudu diye mahkum ettiler. Bunların demokrasi anlayışı bu" ifadelerini kullandı.

İktidarları döneminde ekonomi alanında yaptıkları çalışmaları da anlatan Yılmaz, borçlu Türkiye'nin borcunu ödediklerini, yardım alan Türkiye'yi yardım eden ülke konumuna getirdiklerini ve iktidara gelmezlerse Türkiye'nin yine eski haline döneceğini belirtti.

Yılmaz, iktidarları döneminde Türkiye'nin lider ve güçlü bir ülke olabileceğini herkese gösterdiklerini dile getirerek, "İnanırsan, halka güvenirsen her engeli aşar, her şeyi başarırsın. Bizim de yaptığımız bu. Demokratik istikrar zemininde sağlanan başarılar AK Parti'yi dünyada bir marka haline getirdi. Girdiği her seçimde başarısını artırarak çıkan AK Parti, siyasetin en kurumsallaşan partisi oldu. Hem milletimizin hem de mazlum ve mağdur edilmiş olan halkların umudu oldu. Bu başarı hikayesini devam ettirmemiz lazım" diye konuştu.

- "Ülkeyi tekrar koalisyonlar dönemine mahkum etmek istiyorlar"

Bakan Yılmaz, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ihtiyacı olduğunu aktararak, şöyle devam etti:

"CHP'nin iktidar umudu var mı? Yok. Yüzde 25-26-27 alır, 30'u yakalayamaz. Hayali yüzde 35'tir, 35'le dahi tek başına iktidarı alamaz. Geriye kalıyor MHP. Kaç alır? Yüzde 12-13 alır, olsa olsa 15 olur, hadi biraz daha versen 17 olur. İktidar olur mu? Olamaz. O halde ne bekleniliyor. CHP artı MHP, yetmez bir de HDP'nin veya o güneydoğunun Baas Partisi var ya, o partiyi de alarak bu ülkeyi tekrar koalisyonlar dönemine mahkum etmek istiyorlar. Bu aziz millet  buna fırsat vermeyecektir. Yeni Türkiye'yi kurmak için bu seçimin kazanılması lazım. Ülkemizde güven ve istikrar ortamının yeniden devam ettirilmesi lazım. Bunun için de bu seçimlerde geçmiş seçimlerden daha çok çalışmamız lazım."

İktidarları döneminde 80 yılda yapılan hizmetlerin daha fazlasının yapıldığını belirten Yılmaz, parti olarak her şeyden önce millet iradesini hakim kıldıklarını söyledi.

Yılmaz, sadece Türkiye için değil mazlum ve mağdur edilmiş halklar için de çalışacaklarını ifade ederek, "Güzel bir söz var, 'Kuşları avlamak için saçılan yemler cömertlikten sayılmaz' diye. Seçim dönemine giriyoruz, bakıyoruz yem saçanlar çok. Bilin ki bunlar avlamak içindir, bu kendilerinin cömertliğinden gelmez" dedi.

İktidara geldiklerinde yürütecekleri çalışmalara da değinen Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Yeni Türkiye yolunda yorulmadan, sabırla çalışacağız. Gelecek nesillere bugünden daha iyi bir Türkiye bırakacağız. AK Parti son 12 yılda büyük bir tarih yazdı. Önümüzdeki dönemde de aziz milletimizin desteğiyle tarih yazmaya devam edeceğiz. Yeni Türkiye yolunda atılım için 7 Haziran'da bir kez daha AK Parti diyeceğiz. AK Parti milletin partisidir, ne doğunun ne batının ne Karadeniz'in ne Akdeniz'in, 7 bölgenin de 77 milyonun da partisi olan tek parti AK Parti'dir. Hem Hakkari'deyiz hem İzmir'deyiz hem Samsun'dayız hem Mersin'deyiz. Bu özellikleriyle tek parti Türkiye'nin partisi olan AK Parti'dir. AK Parti'ye yeni Türkiye için güçlü desteği hep beraber vereceğiz."

Yılmaz ve beraberindekiler, daha sonra, 4 Eylül Stadı'nda oynanan Medicana Sivasspor-Balıkesirspor maçını izledi ve çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.