Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta:
Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta:
- "(CHP'nin asgari ücret vaadi) Parti teşkilatlarında çalışanların aldığı aylık, kendisinin bu millete vaat etmiş olduğu asgari ücretin kat kat altında. O halde sen doğru siyaset istiyorsan söylediğini önce kendi partinde çalışanlara uygula"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP 'nin asgari ücret vaatlerine ilişkin, " Parti teşkilatlarında çalışanların aldığı aylık, kendisinin bu millete vaat etmiş olduğu asgari ücretin kat kat altında. O halde sen doğru siyaset istiyorsan söylediğini önce kendi partinde çalışanlara uygula" dedi.

Yılmaz, Şarkışla ilçesinde partisinin ilçe seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada, hükümetleri döneminde yapılan çalışmaları anlattı.

7 Haziran'da yapılacak seçimlerin tüm seçimlerin anası olduğunu ve kararın milletin olduğunu vurgulayan Yılmaz, Türkiye 'nin 2023 hedeflerine bu seçimle ulaşabileceğini belirtti.

Seçimlere az kaldığını ve mutlaka herkesin sandık başına gidip oy kullanması gerektiğini ifade eden Yılmaz, Türkiye'yi 2023 yılına lider ülke olarak taşımak isteyen vatandaşların AK Parti 'yi geçmişte olduğundan çok daha fazla güçlü Meclis'e göndermesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmanın ardından Yılmaz ve beraberindekiler kurdele keserek seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Bir gazetecinin, diğer partilerin seçim vaatlerini değerlendirmesini istemesi üzerine Bakan Yılmaz, Türkiye'nin geçmişte iyi yönetilemediği için milletin iktidarı partilerine verdiğini kaydetti.

CHP'nin ülkeyi 1938'ten 1950 yılına kadar yönettiğini ve başarılı olamadıkları için iktidarı Menderes'e teslim ettiğini ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti:

"Yine o CHP darbeyle Menderes'i götürttü. Ama millet bunu bildiği için CHP'ye tek başına iktidar vermedi. Dolayısıyla devlet yönetmek nedir bilmez. Hep koalisyonlarla iktidarın bir ucundan tuttu. Dolayısıyla da gerçek bir iktidarın ne olduğunu bilmediğinden şimdiden atıyor. 'Asgari ücreti bin 500 lira yapacağım' diyor. Kendi parti teşkilatlarında çalışan insanlara bin 500 lira aylığı çok görüyor. Parti teşkilatlarında çalışanların aldığı aylık, kendisinin bu millete vaat etmiş olduğu asgari ücretin kat kat altında. O halde sen doğru siyaset istiyorsan söylediğini önce kendi partinde çalışanlara uygula. Sonra 'Bak benim partimde, belediyemde çalışanlara asgari ücret olarak bin 500 lirayı veriyorum, örnek gösterdim. Geri kalan Türkiye'ye de vereyim' desin, veremiyor." 

Bakan Yılmaz, vaatlerin boş olduğunu ve seçim öncesinde milletin kafasının karıştırılmak istendiğine işaret ederek, sözlerini "Eğer bu Çipras gibi vaat edenler, yarın iktidara gelseler Türkiye'nin borcunu artırırlar, evlatlarımızın geleceğini çalarlar. Çünkü hesap makinesinin atıldığı, esnafın makinelerin atıldığı günleri biliyoruz. İki anahtar vaat edilip iki anahtarın kaybedildiği günlerden bu günlere geldik. Dolayısıyla aziz milletim bunlara prim vermeyecektir" diye tamamladı.