Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivas'ta:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivas'ta:
Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivas'ta:
- "El açan Türkiye'den, el açanlara yardım eden Türkiye haline geldik"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye 'nin milli gelirine kıyasla dünyada en çok yardım eden ülke olduğunu belirterek, "El açan Türkiye'den, el açanlara yardım eden Türkiye haline geldik" dedi.  

Seçim çalışmaları kapsamında Gürün Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışını gerçekleştiren Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarlarının özellikle ekonomi alanında yaptığı çalışmalara değindi. 

AK Parti'ye öncesi iktidarların yaptıkları çalışmaların hatırlanarak oy verilmesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, "Eski Türkiye borçlu Türkiye'ydi. IMF'ye 23,5 milyar dolar borcu vardı. Şimdi biz bu borcu ödedik. Size gelip 'ne yaptılar' diyenlere 'sen borçlandın, senin borcunu biz ödedik' diyeceğiz. Eğer birisine borçlu iseniz bu çarşıda, bu pazarda başınız önde eğik gezersiniz. Ne zaman borcunuzu ödersiniz o zaman başınız dik olur. İşte biz Türkiye'nin başını dik ettik. Dik tuttuk" ifadesini kullandı.

Yılmaz, şunları kaydetti:

"El açan Türkiye'den, el açanlara yardım eden Türkiye haline geldik. Önceden yoksulun cebinden parayı almanın adı enflasyondu. Şimdi enflasyon konuşan var mı? Biz geldiğimiz zaman enflasyon yüzde 30'du. Şimdi ise yüzde 8 civarlarında. 'Ne yaptılar' diyenlere 'yüzde 30 olan enflasyonunuzu yüzde 10'un altına düşürdüler' diyelim. Bu yetmez mi? Fakir fukaranın cebindeki parayı koruduk. İşte ülkeyi yönetmek ehil eller ister. Ehil ellere teslim etmezseniz yılları kaybedersiniz."

Seçim irtibat bürosu açılışının ardından, Sivas Ziraat Odası tarafından düzenlenen "14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü" etkinliklerine katılan Yılmaz, daha sonra da esnaf ziyaretinde bulundu.