Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta
Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta
- Yılmaz, TOKİ tarafından yaptırılan 902 konutun anahtar teslim törenine katıldı - Bakan Yılmaz: "Allah nasip ederse önümüzdeki dönemde yeni evlenenlere ve aile kuranlara destek olacağız, çeyizine de katkıda bulanacağız, bunun yasasını çıkarttık. Yeni ev alanlara da katkıda bulanacağız, bunun da yasasını çıkarttık"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Allah nasip ederse önümüzdeki dönemde yeni evlenenlere ve aile kuranlara destek olacağız, çeyizine de katkıda bulanacağız, bunun yasasını çıkarttık. Yeni ev alanlara da katkıda bulanacağız, bunun da yasasını çıkarttık" dedi.

Yılmaz, Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) yaptırılan 902 konutun anahtar teslim töreninde sözlerine Babalar Günü'nü kutlayarak başladı.

Törene katılan vatandaşların Ramazan ayını da tebrik eden Yılmaz, "Ramazan rahmet, bereket ve mağfiret ayıdır, herkese bereket getirmesini diliyorum" dedi. 

Konut teslimi yapılacak 902 kişiye Ramazan ayının bereketiyle geldiğini belirten Yılmaz, "Dünyada mekan, ahirette iman' diye atalarımızdan gelen bir söz var. Allah dünyada hem mekanı hem de imanı nasip etsin" diye konuştu. 

Yılmaz, toplumun temelinin aile olduğunu ve aile denilince akla konutun geldiğini, ev olmadan ise ailenin olmayacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Allah nasip ederse önümüzdeki dönemde yeni evlenenlere ve aile kuranlara destek olacağız, çeyizine de katkıda bulanacağız, bunun yasasını çıkarttık. Yeni ev alanlara da katkıda bulanacağız, bunun da yasasını çıkarttık. TOKİ vasıtasıyla Sivas'ta yaklaşık 6 bin konut inşa ettik ve ediyoruz. Bunlardan çoğunu hak sahiplerine teslim ettik, bir kısmını da önümüzdeki dönem teslim edeceğiz. Yeni konut inşaatına da başlayacağız.  Bugün kentsel yenileme kapsamında inşa edilen 902 konutun, kapıcı konutlarıyla beraber 922 konutun teslim törenini gerçekleştiriyoruz."

TOKİ'nin kira öder gibi vatandaşları ev sahibi yaptığına dikkati çeken Yılmaz, Sivas'ta TOKİ tarafından yapılan konutlar hakkında bilgi verdi. 

Vatandaşa anlatacak eserlerinin olduğunu belirten Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Eserle değil de lafla konuşsaydık ne olurdu? Allah bizi size karşı lafla konuşanlardan uzak tutsun. Bundan sonra da Allah ömür verirse sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Menzile yüz akıyla varmanın şartı hakkın rızasını kazanmak, hakkın rızasını kazanmanın da halkın rızasını kazanmaktan geçtiğini biliyoruz. Halkın duasını almak için de inşallah hizmete devam edeceğiz. Her zaman duamız şudur, Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin, birliğimiz daim olsun, Allah ağız tadımızı bozmasın, ülkemizde ve ilimizde huzur olsun."

TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca ise kurumun ülke genelinde yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi. 

Yılmaz, konuşmasının ardından aralarında şehit aileleri ve gazilerin de bulunduğu hak sahiplerine konutlarının anahtarını teslim etti. 

Törene, Sivas Valisi Alim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın, kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Bakan Yılmaz daha sonra Kılavuz Mahallesi'nde anahtar teslimi yapılan TOKİ konutlarını gezdi.