Minik öğrencilerden anlamlı proje

Minik öğrencilerden anlamlı proje
Minik öğrencilerden anlamlı proje
SİVAS (AA) - Sivas Süleyman Sami Kepenek İlkokulu öğretmen ve öğrencileri Belediye Başkanı Sami Aydın'ı makamında ziyaret ederek başlattıkları,...

SİVAS (AA) - Sivas Süleyman Sami Kepenek İlkokulu öğretmen ve öğrencileri Belediye Başkanı Sami Aydın'ı makamında ziyaret ederek başlattıkları, 'Çevre Dostu Okul' projesini anlattı.

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarete okul müdürü Kenan Sarı, öğretmenler Filiz Özen, Handan Kızılay ve yaklaşık 20 öğrenci katıldı.

Çocuklarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla başlatılan projeden bahseden okul müdürü Kenan Sarı, "Çevreye karşı duyarlılık kazandırmak ve atıkların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla bu projeyi başlattık. Çocuklarımızda, çevreyi kirletmeden temiz tutma anlayışını oluşturmak istiyoruz. Bu konuda yapacağımız faaliyetlerde Belediyemizi ve sizleri yanımızda görmek istiyoruz" dedi.

Okulun yapmış olduğu projeden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Aydın da çevre konusunda gerekli özenin gösterilmemesinden yakındı.

Bu konuda atılacak en büyük adımın çocuklara verilecek eğitimlerle atılacağını dile getiren Aydın, "Bütün eğitim alanlarında çevre bilincinin geliştirilmesine ihtiyacımız var. Sadece belediye olarak aylık 1 milyon, yıllık ise 12 milyon liranın üzerinde temizlik maliyetimiz var. Ortaya çıkan bu maliyet, sizlerin yapağı bu projeler ve çocuklarımıza verilecek çevre bilinci eğitimleri ile yaklaşık yarı yarıya düşecektir. Biz de bu ortaya çıkan kaynakla birçok yeni yatırımı şehrimize kazandırabiliriz" diye konuştu.

Başkan Aydın daha sonra öğrencilerle bir süre sohbet ederek onların yönelttikleri soruları cevapladı.