Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
- Belediye Başkanı Aydın, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın , Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Aydın, mesajında, İslam aleminin miracını kutlayarak, üç aylar içerisindeki faziletli gün ve gecelerden biri olan Miraç Kandili'nin insanlığın kurtuluşu ve refahına vesile olmasını diledi.

Miraç Kandili'nin öneminde değinen Aydın, "Miraç, son Peygamber, insanlığın son kurtuluş reçetesini bizlere aktaran Hz. Muhammed Mustafa'nın (SAV) bir gece uykusundan kaldırılarak önce Mescid-i Aksa'ya, daha sonra da Rabbimizin huzuruna çıkarılışının ve orada bizlere lütfedilen faziletlerin bir müjdesidir. Miraç, bize zaman ve mekan mefhumunun ortadan kalktığının, Rabbimizin kudreti karşında hiçbir kudretin olmadığının göstergesidir" ifadesini kullandı.

Aydın, idrak edilen beş vakit namazın miracın bir armağanı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Rabbimizin huzuruna durduğumuz ve ona kulluğumuzu gösterdiğimiz namazlarımızın ve kandillerde yaptığımız ibadetlerimizin tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum. Her geçen gün kirlenen, güçlünün güçsüzü ezdiği, zenginin fakiri küçülttüğü, sudan sebeplerle ortaya çıkan savaşların insanları yok ettiği, toplumların sızısının arttığı bu dünyada bu mübarek geceler kurtuluş geceleridir. Bu gecelerin faziletini bilerek idrak etmeli ve Rabbimizden insanlığın kurtuluşunu dilemeliyiz. Duam ve temennim budur."


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  İslam

  ,

  Belediye

  ,

  Gece

  ,

  Mekan

  ,

  zaman