Mitingde kamu araçlarının kullanıldığı iddiası

Mitingde kamu araçlarının kullanıldığı iddiası
Mitingde kamu araçlarının kullanıldığı iddiası
SİVAS (AA) - MHP Sivas Merkez İlçe Başkanı Murat Taşçı, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Sivas'ta gerçekleştirdiği mitingde...

SİVAS (AA) - MHP Sivas Merkez İlçe Başkanı Murat Taşçı, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Sivas'ta gerçekleştirdiği mitingde kamu araçlarının kullanıldığını iddia etti.

Taşçı, Sivas Adalet Sarayı önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 25 Nisan Cumartesi günü Sivas ziyaretinde bulunduğunu ve il merkezinde miting gerçekleştirdiğini anımsattı.

Bu mitingde kamu imkanlarının kullanıldığını öne süren Taşçı, "Miting günü öncesi ve sonrası kamu araçlarına sivil plakalar takılarak yapılan çalışmalar ve miting günü kamu kurum personel, araç ve imkanlarını kullananlar hakkında valilik tarafından hiçbir yasal işlem ve soruşturma yapılmamıştır. Yetkili kuruluşlar, maalesef bu durum karşısında görevlerini layıkıyla yapamamıştır. Bu durumda daha duyarlı ve görevlerini hakkaniyetle yapmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

Taşçı, ilgililer hakkında "görevi ihmal" suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Murat Taşçı, savcılığa verdiği suç duyurusu dilekçesinde, miting günü, devletin resmi plakalı araçlarının partinin bayrak ve flamalarıyla süslenerek mahalle ve ilçelerden vatandaşların taşındığını öne sürdü.