"Mucize bebek" Azra, anaokuluna başladı

"Mucize bebek" Azra, anaokuluna başladı
"Mucize bebek" Azra, anaokuluna başladı
- Van Depremi'nde enkaz altından 47 saat sonra çıkarılan ve depremin simgesi haline gelen "Azra bebek", anaokuluna başlamanın sevincini yaşadı - Anne Karaduman: - "Dün, okulu çok sevdiğini söyledi. Öğlen vakti de tekrar okula gitmek istediğini söyledi, biz de okula geldik" - Öğretmeni Akdoğan: - "Önce bizimle hiç konuşmuyordu. Sadece 'evet', 'hayır' diyordu ya da kafasını sallıyordu ama şimdi konuşuyor, oynuyor, etkinliklere katılıyor"

SİVAS (AA) -  Van Depreminde enkaz altından 47 saat sonra çıkarılan ve depremin simgesi haline gelen "Azra bebek", bugün 4 yaşında. Azra, anaokuluna başlayarak eğitim hayatına ilk adımını attı.

Pulur Mahallesi'ndeki evlerinin yakınındaki Melek Reşit Hanım Anaokuluna başlayan Azra Karaduman, gün boyu arkadaşlarıyla oyun oynuyor, okuldaki etkinliklere katılıyor. Azra'nın, ortama alıştığı ve mutlu olduğu gözlendi.

Anne Semiha Karaduman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızı okula başladığı için heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi. İlk başlarda Azra'nın okula alışmakta zorlandığını anlatan anne Karaduman, "İnşallah, okul onun için ve sosyalleşmesi açısından iyi olur. Şu an biraz çekingen, ilerleyen zamanlarda inşallah biraz açılır. Dün, okulu çok sevdiğini söyledi. Öğlen vakti de tekrar okula gitmek istediğini söyledi, biz de okula geldik" diye konuştu.

Karaduman, "Ben de onunla okula gelerek sürekli onu takip ediyorum. Bugün sınıfına girmedim, arkadan takip ettim. Bugün okula daha çok alıştı. Ben de birkaç gün daha gelirim" dedi.

Anaokulu öğretmeni Filiz Akdoğan ise Azra'nın öğrencisi olduğu için kendisini çok şanslı kabul ettiğini söyledi.

Okulun ilk günleri Azra'nın uyum sıkıntısı çektiğini aktaran Akdoğan, "Şimdi biraz daha uyumlu. Arkadaşlarıyla oyunlara katılıyor, yemeğini yiyor, eğleniyor ve çok mutlu. Önceleri bizimle hiç konuşmuyordu. Sadece 'evet', 'hayır' diyordu ya da kafasını sallıyordu ama şimdi konuşuyor, oynuyor, etkinliklere katılıyor. İyi bir gelişme gösterdi" diye konuştu.

Van'ın Erciş ilçesinde 23 Ekim 2011'de yaşanan depremde 14 günlükken enkaz altında kalan Azra bebek, 47 saat sonra kurtarılarak depremin simgesi haline gelmişti. Dede Ahmet Karaduman'ın ilk etapta kurtulduğu depremde, Azra bebek, annesi ve babaannesi ise sonradan enkaz altından çıkarılmıştı. Depremde, baba Sinan Karaduman ise yaşamını yitirmişti.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  Oyun

  ,

  Bugün

  ,

  Okul

  ,

  Melek

  ,

  eğitim