Muharrem Ayı

Muharrem Ayı
Muharrem Ayı
SİVAS (AA) - Sivas'ta  TOKİ Şehit Uzman Çavuş Bahaddin Erturhan İlkokul/Ortaokulu Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı.Okulda düzenlenen etkinliğe...

SİVAS (AA) - Sivas'ta  TOKİ  Şehit Uzman Çavuş Bahaddin Erturhan İlkokul/Ortaokulu Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı.

Okulda düzenlenen etkinliğe Sivas İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri başkanı Cengiz Atalay, il milli eğitim müdür yardımcıları Aydın Yılmaz, Serkan Topbaş, Savaş Korkmaz, il milli eğitim şube müdürleri Fehmi Tutkun, Ayhan Bülbül, Eğitim Bir - Sen Sivas Şube Başkanı İlhan Karakoç  öğretmenler, veliler ve  öğrenciler katıldı.

Okul müdürü Bilal Aydın  etkinlikte yaptığı konuşmada "Aşure gününün inananların maddi ve manevi arınmasına, ülkemiz ve insanlığın kurtuluşuna, sevgi, huzur, ve barış iklimine kavuşmasına vesile olmasını dilerim. etkinliği düzenlememizdeki amacımız öğrencilere geleneklerimizi göreneklerimizi bayramlarımızı hatırlatmak ve onlara bunu yaşatmaktır onlarda bu günlerimizi öğrenip ileriki günlere taşımak ve yaşatmak olacaktır" dedi. 

 Etkinlikte  Kuran-ı Kerim okundu , dualar edildi öğrenciler tarafından ilahiler söylendi.

Konuşmaların ardından davetlilere  öğrencilere aşure ikramında bulunuldu.