MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Coşkun:

MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Coşkun:
MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Coşkun:
- "Ülkemizin kalkınması yolunda önemli bir dönüm noktası olacağına inandığımız bu 4 yıllık dönemde, Türkiye için büyük bir şans daha doğmuştur. Bu şansı iyi değerlendirmeliyiz"

SİVAS (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun, 1 Kasım Seçim sonuçlarını değerlendirerek, "Ülkemizin kalkınması yolunda önemli bir dönüm noktası olacağına inandığımız bu 4 yıllık dönemde, Türkiye için büyük bir şans daha doğmuştur. Bu şansı iyi değerlendirmeliyiz" ifadesini kullandı.

MÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Coşkun, resmi olmayan sonuçlara göre milletin tercihini net bir şekilde kullandığını belirtti.

Belirsiz dönem ve uzlaşmaz görüntü veren siyaset anlayışının millet nezdinde kabul görmediğini aktaran Coşkun, "Milletimiz her zamanki  sağduyusu ile 'kısır çekişmeleri bırakın' demiştir. Milletimizin, ülkemizin kalkınması yönünde gösterdiği tercihini, değerli buluyoruz. İş dünyasının önünün açılması, sosyal hayatta ve demokratik açılımlarda reformların devamı, daha hızlı ve adil işleyen bir hukuk devleti yolunda, birlikte üreteceğimiz sinerjinin tekrar yakalandığına inanıyoruz" açıklamasında bulundu.

Coşkun, sonuçların aynı zamanda, mazlum milletlerin Türkiye'den beklentileri bakımından da önemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Özellikle Ortadoğu'da yaşanan sıkıntılar ile, kanlı teröre karşı mücadelede, daha etkin bir mücadelenin de yolunu açacaktır. Seçim sonuçları, ülkemizdeki huzur, güven ve pozitif istikrar ortamının devam edeceğine olan inancımızı perçinlemiştir. Bugün ülkemiz için yeni ve umut dolu bir dönemin daha başlangıcıdır. Ülkemizin kalkınması yolunda önemli bir dönüm noktası olacağına inandığımız bu 4 yıllık dönemde, Türkiye için büyük bir şans daha doğmuştur. Bu şansı iyi değerlendirmeliyiz. Milletimiz sözünü söyledi. Bize düşen, milli iradeye saygı göstermektir. MÜSİAD Sivas olarak, Sivas'ımızı temsilen seçilen bütün milletvekillerimizi tebrik ediyor, ülkemize ve Sivas'ımıza hizmet yolunda yapacakları çalışmalarda yanlarında olacağımızı beyan ediyor, başarılar diliyoruz."