Nuri Demirağ'ın silikondan heykelini yaptı

Nuri Demirağ'ın silikondan heykelini yaptı
Nuri Demirağ'ın silikondan heykelini yaptı
SİVAS (AA) - Heykel sanatçısı Kadri Çelik, Sivas Havalimanı'na adını veren Nuri Demirağ'ın silikondan heykelini yaptı.Sivas Belediyesinden yapılan...

SİVAS (AA) - Heykel sanatçısı Kadri Çelik, Sivas Havalimanı'na adını veren Nuri Demirağ'ın silikondan heykelini yaptı.

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çelik, kendi atölyesinde silikondan yaptığı çalışmayı Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın 'a göstererek bildi verdi.

Aydın, Çelik'ten Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na konmak üzere yeni bir Demirağ çalışması isteyerek, Sivas'ın önemli şahsiyetlerini bu gibi çalışmalarla yaptırıp sergileyeceklerini belirtti.

Çalışmanın öneminde değinen Aydın, "Özellikle havalimanımızda bir Nuri Demirağ köşesi oluşturularak gelen misafirlerin Nuri Demirağ hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanabilir. Öte yandan önümüzdeki süreçte ilimizde bir ' Kent Müzesi' kurmayı planlıyoruz. Bu müze içerisinde ilimiz için önemi olan devlet adamları, tarihi şahsiyetler, ozanlar, aşıklar, belediye başkanları yer alacak. Bunun hayata geçmesinde sizin tecrübelerinizden faydalanmak isteriz" ifadesini kullandı.

Nuri Demirağ'ın Sivas için önemli bir şahsiyet olduğunu hatırlatan Çelik de kendisine ait sanat atölyesinde yaptığı çalışmaları anlatarak, bu tarz heykellerin müzelerde, özel alanlarda kullanıldığını belirtti.

Silikondan yapılan Nuri Demirağ heykelinin Divriği Kaymakamlığına teslim edileceği bildirildi.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  sanat

  ,

  Belediye

  ,

  Müze

  ,

  kent

  ,

  Havalimanı