"Öğrenciler AB'yi Öğreniyor Projesi"

"Öğrenciler AB'yi Öğreniyor Projesi"
"Öğrenciler AB'yi Öğreniyor Projesi"
SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde, "Öğrenciler AB'yi Öğreniyor Projesi" kapsamında il genelinde düzenlenen kısa öykü yarışmasında dereceye giren...

SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde, "Öğrenciler AB 'yi Öğreniyor Projesi" kapsamında il genelinde düzenlenen kısa öykü yarışmasında dereceye giren öğrenci için ödül töreni düzenlendi.

Proje kapsamında, il genelinde "Bana AB'yi Anlat" konulu resim, hikaye ve slogan yarışmaları düzenlendi. Kısa öykü kategorisinde Sivas il 2'ncisi olan Ulaş Çok Programlı Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Ezgi Ceren İlgü için okulunda ödül töreni yapıldı.

Kaymakam Orhan Altun, Ezgi Ceren İlgü'yü  başarısından dolayı tebrik ederek, "AB ile ilişkiler, bu konuda bilgili ve bilinçli öğrenciler yetiştirilmesiyle daha iyi noktalara gelecek" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan ise projeyle ilgili bilgi vererek, "10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği 'nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yoluyla artırmak amacındayız" diye konuştu.

Törende, Altun, İlgü'ye bisiklet ve çeşitli hediyeler vererek madalya taktı.

Törene, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Çezik, Okul Müdürü Ramazan Yıldız, Okul Müdür Yardımcısı Halit Akbulut, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.