Öğrenciler kumbaralarındaki harçlıklarıyla kitap alacak

Öğrenciler kumbaralarındaki harçlıklarıyla kitap alacak
Öğrenciler kumbaralarındaki harçlıklarıyla kitap alacak
SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde bin 438 öğrenci, karton kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarıyla kitap alacak.Ulaş Kaymakamlığınca okuma ve kitabı...

SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde bin 438 öğrenci, karton kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarıyla kitap alacak.

Ulaş Kaymakamlığınca okuma ve kitabı sevdirme etkinlikleri kapsamında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Kitap Kumbaram" etkinliği başlatıldı.

Proje kapsamında ilçe merkezi ve köylerinde eğitim gören bin 438 öğrenciye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlık tarafından kartondan yapılmış kumbara dağıtıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan, projeyle ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kaymakamlık tarafından düzenlenen bu projeyle her bir öğrenciye okumayı ve kitabı sevdirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Aslan, öğrenciler dağıtılan kumbaralara harçlıklarını atacaklarını belirterek, " 7 Ekim Çarşamba günü spor salonunda açılacak kitap fuarında kumbaralarını açarak, sergilenen 5 bin farklı kitabı alacaklar. Kaymakamlık da öğrencilerin harçlıklarının yanı sıra her öğrenciye 20 liralık kitap alma kuponu verecek" diye konuştu.

Bu etkinliğin, özellikle sınava hazırlanan 8 ve 12. sınıf öğrencilere yardımcı eğitim materyalleri seçme ve sınavlara hazırlıklı bir şekilde girmeleri için fırsatı olacağını aktaran Aslan, " 'Kitap Kumbaram' projesini başlatan İlçe Kaymakamımız Orhan Altun'a , İlçe Milli Eğitim camiası olarak teşekkür ediyoruz. Fuarımız 3 gün açık olacak" ifadelerini kullandı