Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü
Öğretmenler Günü
- Ulaş'ta, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler gökyüzüne dilek feneri bıraktı

SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla gökyüzüne dilek feneri bırakıldı.

İlçede Öğretmenler günü dolayısıyla dün, Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan ve öğretmenler, daha sonra Kaymakam Orhan Altun'u ziyaret etti.

Ulaş Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde devam eden programda konuşan Aslan, "Ülkemizin her alanda gelişmesi için bizlere her zaman olduğu gibi bugün de çok görev düşmektedir. Öğretmenlerin bu bilinç ve düşüncede olduğundan kuşkum yoktur. Sosyal ve ekonomik problemler öğretmenleri yıldırmayacak, karşılaşacağımız problemleri el ele ve işbirliği içerisinde aşacağız. Bu asil görevin güzide mensuplarının öğretmenler gününü tebrik ediyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden ve şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyorum" diye konuştu

Programda göreve yeni başlayan öğretmenler Türk bayrağına el koyarak yemin etti. Öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında şiir, fotoğraf ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Altun ve Belediye Başkanı İsrafil Göçgün tarafından ödüller verildi.

Kutlama programı akşam da devam etti. Altun, Göçgün, kurum çalışanları, öğretmenler ve öğrenciler hükümet konağı bahçesinde dilek fenerlerine dileklerini yazarak gökyüzüne bıraktı, havai fişekler atıldı.

Altun, dilek fenerini TEOG sınavına girecek öğrencilerin başarılı olması dileğiyle gökyüzüne bıraktığını söyledi.