Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü
Öğretmenler Günü
- Gürün ilçesinde görev yapan öğretmenler için program düzenlendi

SİVAS (AA) - Gürün ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla program düzenlendi. 

Öğretmenevi'nde gerçekleşen programda konuşan Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir, Öğretmenler Günü'nü kutlayarak, "Yeryüzünün öğretmeni olabilmek için gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir" dedi. 

Eğitimde uygulanan yeni projelerle öğrencilerin daha güzel bir şekilde yetiştirilmesinin sağlandığını ve bu noktada öğretmenlerin büyük bir fedakarlık örneği gösterdiklerini belirten Özdemir, "Başarılı, kendine güvenen gençlerimizin yetiştirilmesi, çocuklarımızın içindeki saklı cevherleri ortaya çıkarmak için büyük çaba sarf eden birbirinden kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" diye konuştu. 

Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi ise çocukların vatana, millete hayırlı birer fert olarak yetişmesinde öğretmenlerin büyük payı olduğunu ifade etti. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlere Allah'tan rahmet, hayatta olan öğretmenlere ise sağlıklı, huzurlu ve hayırlı bir yaşam geçirmelerini temenni eden Çiftçi, "Geleceğimiz gençlerimizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında, ülkemizi daha güzel günlere taşıyacak evlatlarımıza sizler rehberlik ediyorsunuz. Her meslek kutsaldır ama ne mutlu size ki bu milletin içinde şeref, haysiyet ve onurlu bir şekilde öğretmenlik mesleğini icra ediyorsunuz" ifadelerini kullandı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir de öğretmenlerin çektiği tüm sıkıntı ve acılara rağmen, görev aşkıyla bu vazifeyi en güzel şekilde yerine getirdiğini vurguladı.

Programa, İlçe Jandarma Komutanı Ethem Gökboğa, İlçe Emniyet Müdürü Zekeriya Yaldız, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ilçede görev yapan öğretmenler katıldı.