Okan Buruk "İstanbul'un üç büyükleri"ne karşı ilk peşinde

Okan Buruk "İstanbul'un üç büyükleri"ne karşı ilk peşinde
Okan Buruk "İstanbul'un üç büyükleri"ne karşı ilk peşinde
- Süper Lig'de 2013-2014 sezonunda Elazığspor'un, geçen sezon Gaziantepspor'un başında Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'a karşı galibiyet sevinci yaşayamayan teknik direktör Okan Buruk, yeni takımı Medicana Sivasspor ile Beşiktaş karşısında ilke imza atmak istiyor - Okan Buruk'un çalıştırdığı takımlar "İstanbul'un üç büyükleri"ne karşı 11 maçta 2 beraberlik alabildi, 9 kez de yenildi

SİVAS (AA) - SERHAT ZAFER - Spor Toto Süper Lig'de 2013-2014 sezonunda Elazığspor'un, geçen sezon da Gaziantepspor'un başında Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'a karşı çıktığı 11 maçta galibiyet sevinci yaşayamayan Okan Buruk, yeni takımı Medicana Sivasspor ile Beşiktaş'ı yenerek teknik direktörlük kariyerinde ilki yaşamayı hedefliyor.

Teknik direktörlük hayatına Elazığspor'da başlayan ve geçen sezon bir süre Gaziantepspor'u çalıştıran Buruk, şimdi kırmızı-beyazlı ekibin başarısı için mücadele ediyor.

Okan Buruk'un çalıştırdığı takımlar "İstanbul'ın üç büyükleri"ne karşı ligde 11 maçta 2 beraberlik alabildi, 9 kez de yenildi.

Süper Lig'deki teknik direktörlük serüvenine 2013-2014 sezonunda Elazığspor ile başlayan Buruk, Elazığ temsilcisinin başında İstanbul'un üç takımına karşı 5 sınav verdi. Buruk yönetimindeki Elazığspor, Galasataray'a 2-0 ve 1-0, Beşiktaş'a 4-1 ve 1-0'lık skorlarla yenilirken, Fenerbahçe ile 1-1'lik eşitliği bozamadı.

 

- Buruk'un, Gaziantepspor'da "İstanbul'un üç büyükleri"ne karşı karnesi

 

Teknik direktör Buruk, ligde geçen sezon bir süre çalıştırdığı Gaziantepspor'un başında  Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'a karşı verdiği 6 sınavda galibiyet sevinci yaşayamadı. 

Gaziantepspor, Buruk yönetiminde Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'a 1-0'lık sonuçlarla mağlup oldu. Gaziantepspor, Okan Buruk yönetiminde geçen sezonun ikinci yarısında ise Fenerbahçe'ye 5-0, Galatasaray'a 1-0 yenilirken, Beşiktaş ile de 1-1 berabere kaldı. 

Teknik direktör Okan Buruk yönetimindeki takımlardan Elazığspor ve Gaziantepspor ligde "İstanbul'un üç büyükleri"ne karşı çıktığı 11 maçta sadece 3 gol atarken, kalelerinde ise 19 gole engel olamadı.

 

- Medicana Sivasspor'daki 3. sınavı 

 

Okan Buruk, kırmızı-beyazlı ekibin başındaki ilk maçına Medicana Sivasspor'un Bursaspor'a deplasmanda 1-0 mağlup olduğu karşılaşmada çıktı. İkinci sınavını ise eski takımı Gaziantepspor'a karşı veren Okan Buruk, Medicana Sivasspor'un 10 kişi kaldığı bu karşılaşmayı 3-0 kazanmasıyla, "Yiğidolar"a 15 maç aradan sonra 3 puan sevinci yaşatarak dikkatleri çekti. 

Buruk, Medicana Sivasspor'un başında "İstanbul'un üç büyükleri"ne  karşı ilk sınavını 22 Kasım Pazar günü saat 19.00'da Beşiktaş maçında verecek. Kırmızı-beyazlı ekibin bu karşılaşmayı kazanması halinde Okan Buruk, teknik direktörlük kariyerinde "İstanbul'un üç büyükleri"ne karşı ilk kez galibiyet sevinci yaşayacak.