Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- Sivas Vali Barut, Aşık Veysel Ortaokulu'nda karne dağıttı

SİVAS (AA) - Sivas Valisi Alim Barut, Aşık Veysel Ortaokulu'nda karne dağıtım törenine katıldı.

Okulda düzenlenen törende, Vali Barut, Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Okçin Akşit, Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ve Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, 5. sınıf öğrencilerine karnelerini verdi.

Barut, tören sonrası yaptığı açıklamada, tatillerin eğitimin bir parçası olduğunu belirterek, "Başarılı çocuklarımız var. Tüm öğrencilerimize başarılı bir dönem diliyorum. İkinci döneme daha hazırlıklı gelmelerini temenni ediyorum. Kötü notların telafisi mümkün. O yüzden velilerimiz çocuklarının zayıf notlarına bakarak olumsuzluğa kapılmasınlar" diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Çınar ise eylül ayından itibaren üzülecekleri bir olay yaşamadıklarını belirtti. Öğretmenlerin öğrenciyle ne kadar iletişim içinde olursa başarının da o kadar artacağına dikkati çeken Çınar, şunları söyledi:

"Öğretmenlerimiz bu dönem içerisinde okullardaki işlerini en güzel şekilde yaparak bu güzel sonucu bize yaşattılar. İl genelinde yaklaşık 125 bin öğrencimiz karne aldı. Biz büyük bir aileyiz. Öğrencilerimiz 15 gün dinlenecek. Karneler sadece öğrencilerin değil, kurumumuzun ve ailenin de karnesidir. Karnelerden herkes payına düşen dersi çıkarmalıdır. Çocuklarımız tatilde dinlensinler, dinlenirken de kitap okumayı ihmal etmesinler."