Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- Sivas'ın Suşehri ilçesinde yaklaşık 6 bin öğrenci karne aldı

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde yaklaşık 6 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Suşehri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen karne dağıtım töreninde orta okullar arasında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Kadir Perçi ve ilçe idarecileri tarafından hediye verildi. Perçi, programda yaptığı konuşmada, 21. yüzyılda yetişen öğrencilerin yükünün daha fazla olduğunu söyledi.

Öğrencilere tatil için tavsiyelerde bulunan Perçi, "Bir eğitim yılının da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Tatillerde bolca kitap okuma alışkanlığı yapın. Boşa zaman geçirmeyin" dedi.

Suşehri İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Dernek Başkanı Duran Kılıç ise geleceğe daha uygun bir insan yetiştirmek için dernek olarak ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Dernek olarak çalışmalarını anlatan Kılıç, "Öğrencilerimize hizmet için kurulan derneğimizde bu yıl 48 öğrencimize burs verdik. Ayrıca her yıl olduğu gibi bu yılda 50 öğrencimizi İstanbul 'un tarihi ve güzelliklerini görmesi için kentte misafir ettik. Bizler sizlerin emrinde olmaya devam edeceğiz. Yeter ki sizler çalışın" diye konuştu.

Program sonunda, dereceye giren 3 öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye edildi ve ilçede düzenlenen sportif faaliyetlerde dereceye giren okul öğrencilere madalyaları verildi.

Programa İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Hüseyin Aydın, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, daire amirleri ve öğrenci velileri katıldı.