Organize Sanayi Bölgesi'ndeki çalışmalar

Organize Sanayi Bölgesi'ndeki çalışmalar
Organize Sanayi Bölgesi'ndeki çalışmalar
- Sivas Belediye Başkanı Aydın, çalışmaları yerinde inceledi

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın , Organize  Sanayi Bölgesi'nde devam eden yol yenileme, genişletme ve altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Aydın, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Yolun standardını yükseltmeyi hedeflediklerini belirten Aydın, "Özellikle tepe kısmındaki yeri 3,5 metre aşağıya indirdik. Düşük yerleri ise fabrikaların giriş-çıkışlarını etkilemeyecek şekilde yaklaşık 1,5 metre civarında yükselterek yolu daha konforlu bir yapıya kavuşturduk. Bunu yaparken de doğalgaz, elektrik ve su başta olmak üzere bütün altyapıyı yeniden düzenledik" ifadesini kullandı.

Aydın, çalışmalar tamamlandığında Organize Sanayi Bölgesi'nin standardı yüksek, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla, ağaçlandırması ve ışıklandırmasıyla güzel bir görüntüye kavuşacağını kaydetti.

Organize Sanayi Bölgesi'nin Sivas için önemine değinen Başkan Aydın, şöyle devam etti:

"Burada yaklaşık 8 bin insanımız çalışıyor ve bu sayı daha da artacak. Biz yolu medeniyet olarak algılıyoruz ve şehirlerin en büyük probleminin ulaşım olduğunu biliyoruz. Bu anlamda Sivas'ın birçok bölgesinde, iç mahallelerde, üniversite bölgesinde, yeni hastane bölgesinde yoğun bir yol yapım ve asfalt çalışmaları yürütüyoruz. Sivas bu dönem çok sayıda yeni bulvar, cadde ve standardı yüksek yollara kavuşmuş olacak. Sadece Organize Sanayi Bölgesi'ndeki giriş ana yolunu değil, iç kısımlarını da yapmaya başladık. Dolayısıyla içerideki 5 kilometrelik ana aks başta olmak üzere bölgeyi, altyapısıyla, yoluyla ve kaldırımıyla standardı yüksek bir seviyeye kavuşturacağız. Burası Sivas'ın vitrini diye düşünüyoruz. Bu çalışmalar hem Sivas'ın hem de Organize Sanayi Bölgesi'nin gelişmesine katkı sunacaktır."