Otobüslerin toplanma merkezi CÜ olacak

Otobüslerin toplanma merkezi CÜ olacak
Otobüslerin toplanma merkezi CÜ olacak
SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi, şehrin her yerinden Cumhuriyet Üniversitesine (CÜ) rahatlıkla ulaşım sağlanması için halk otobüslerinin toplanma...

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi, şehrin her yerinden Cumhuriyet Üniversitesine (CÜ) rahatlıkla ulaşım sağlanması için halk otobüslerinin toplanma merkezini üniversitede oluşturacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediye, toplu taşımayı kullanan vatandaşlar için halk otobüslerinin toplanma merkezini üniversiteye kurarak şehrin her yerinden tek seferde bölgeye ulaşımı mümkün kılacak.

Görüşmeler neticesinde yer tespiti yapılmasının ardından çalışmalarına hız veren Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, üniversite yerleşkesinde bulunan öğrenci yurtlarının hemen arkasına toplanma merkezini kurmak için düğmeye bastı.

İş makineleriyle yoğun bir şekilde, kurulacak merkez için yer açma çalışmaları yapan ekipler, bölgeye uzanacak yeni yol çalışmalarını da sürdürüyor. Kısa sürede yol, asfalt, aydınlatma ve diğer sosyal donatıları tamamlayarak toplanma merkezini hizmete açmayı hedefleyen belediye, üniversitenin ulaşım sorununu çözmeyi hedefliyor.