Özbelsan personeline iş güvenliği eğitimi verildi

Özbelsan personeline iş güvenliği eğitimi verildi
Özbelsan personeline iş güvenliği eğitimi verildi
SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Özbelsan A.Ş. personeline iş güvenliği konularında eğitim verildiği...

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Özbelsan A.Ş. personeline iş güvenliği konularında eğitim verildiği bildirildi. 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, iş sağlığı ve güvenliği konusunda personelini bilgilendiren Özbelsan'da, işçilere, eğitmen Erkan Altun tarafından yüksekte çalışma, kişisel koruyucu ve yangın söndürme ile tahliye konularında eğitim verildi. 

Bir hafta süren eğitimde personellere olası bir tehlike anında ne yapmaları gerektiği de uygulamalı olarak gösterildi.

Özbelsan A.Ş.Genel Müdür Vekili Şaban Kaya, iş sağlığı ve güvenliğinin önemli olduğunu vurgulayarak, "Kişisel koruyucu donanım kullanımı, yüksekte çalışma ve acil durum ekiplerinde bulunan arkadaşlarımıza yangın söndürme eğitimi ve tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Bir hafta içerisinde eğitim verilen personel sayımız 800'e ulaşmıştır. Özbelsan her alanda olduğu gibi iş sağlığı ve güvenliği alanında son zamanlarda ciddi atılımlar yapmıştır ve bu konuda hassasiyetimiz artarak devam edecektir" ifadelerini kullandı. 

Kaya, eğitimlerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.