Özgecan'ın adı Sivas'ta yaşatılacak

Özgecan'ın adı Sivas'ta yaşatılacak
Özgecan'ın adı Sivas'ta yaşatılacak
- Kentte yeni yapılacak Hanımlar Kültür Merkezine Özgecan Aslan'ın ismi verilecek

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın , kentte yeni yapılacak Hanımlar Kültür Merkezine Özgecan Aslan'ın adının verileceğini bildirdi.

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Mersin 'in Tarsus ilçesinde öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın adının Sivas'ta yaşatılacağını belirtti. 

Olaydan derin üzüntü duyduğunu belirten Aydın, "Yeniden yapılacak Bahtiyarbostan Hanımlar Kültür Merkezine Özgecan Aslan Hanımlar Kültür Merkezi adı verilecek" ifadelerini kullandı.

Aydın, Özgecan'ın ailesini arayarak başsağlığı dileklerini ilettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Kendilerinden Özgecan'ın adını yeni yapacağımız Hanımlar Kültür Merkezine vermek için izin istedim. Sağ olsun babası Mehmet bey de memnun oldu. Böyle bir katliamı yapanları şiddetle kınıyoruz. Bunların tekrar yaşanmaması için hepimize görevler düşüyor. Olanları unutmamalıyız, yenilerinin olmaması için de neler yapmamız gerektiğini çok iyi planlamalıyız. Olay karşısında duyarsız kalmamak adına bu tür bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Hanımlar Kültür Merkezinde Özgecan'ın öz geçmişi ve fotoğrafının da yer alacağı bir alan planladık. Oraya gelen hanım kardeşlerimiz bu olayı orada yad edecek, inşallah onun adına da bir Fatiha okuyacaklar. İnşallah 1 Haziran itibarıyla projemizi başlatacağız ve 2015 yılı içerisinde bitirmeyi planlıyoruz."