Para şeklinde kağıtlarla dolandırıcıları yakalattılar

Para şeklinde kağıtlarla dolandırıcıları yakalattılar
Para şeklinde kağıtlarla dolandırıcıları yakalattılar
- Sivas'ta, telefon dolandırıcılarından şüphelenen ve polise haber veren çift, para şeklinde kestikleri kağıtları poşetle bıraktıkları kapı önünden almaya gelen zanlıları suçüstü yakalattı

SİVAS (AA) - Sivas'ta dikkatli davranan çift, para şeklinde kestikleri kağıt parçalarıyla telefon dolandırıcılarını suçüstü yakalattı.

Alınan bilgiye göre, Altuntabak Mahallesi'nde yaşayan K.Ç'yi arayan ve kendisini polis olarak tanıtan M.E, kentteki bir kuyumcudan çalınan altın ve paranın ailenin evinde saklandığını söyledi. 

M.E, K.Ç'ye evdeki para ve altınları kendilerinin göndereceği sivil polise vermesini söyledi. Akşam saatlerinde eve giden M.E'ye para vermeyen ve bu kişinin tavırlarından şüphelenen K.Ç. ve kocası M.Ç, durumu polise bildirdi.

Sivas Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, aileyle telefonla irtibatı kesmeyen M.E'nin yeniden para almak için eve gelmesi ihtimali üzerine güvenlik önlemi aldı. Çift ise kapının önüne para şeklinde kestikleri kağıt parçalarını doldurdukları poşeti bıraktı. Gece saatlerinde parayı almak için yeniden eve gelen M.E, poşeti alırken suçüstü yakalandı.

Polis ekiplerinin çalışması sonucunda M.E. ile hareket ettiği tespit edilen A.A. ve H.U. da gözaltına alındı. 

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Bu arada polis ekiplerince son 3 gün içerisinde 30'a yakın telefon dolandırıcılığının önlendiği belirtildi.