Paris'teki terör saldırıları

Paris'teki terör saldırıları
Paris'teki terör saldırıları
SİVAS (AA) - Saadet Partisi Sivas Gençlik Kolları Başkanı Orhan Çıtır, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin, "Saadet Partisi olarak bu gibi...

SİVAS (AA) - Saadet Partisi Sivas Gençlik Kolları Başkanı Orhan Çıtır, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin, "Saadet Partisi olarak bu gibi saldırıları tasvip etmediğimizi her vesileyle ifade ediyoruz" dedi.

Çıtır, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen eylemde yaptığı konuşmada, Paris'te haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıda 12 kişinin yaşamını yitirdiğini hatırlattı.

Saldırıyı gerçekleştiren iki kişinin ölü ele geçirildiğini anımsatan Çıtır, "Saadet Partisi olarak bu gibi saldırıları tasvip etmediğimizi her vesileyle ifade ediyoruz. Bu saldırıyı ve saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen iki kardeşin ölü olarak ele geçirilmesini de tasvip etmiyoruz. Zanlıların sağ ele geçirilmesi,  adalet önüne çıkarılarak olayın arkasında kimlerin bulunduğunun tespit edilmesi gerekirdi" diye konuştu.

Tartışmaların odağındaki bir dergiye yönelik bu olayla İslam ve Müslümanlar'ın hedef alındığını öne süren Çıtır, " Batı 'da yükselen İslam karşıtlığı bu saldırıyla körüklenmek istenmektedir" dedi.

Açıklamanın ardından gruptakiler, sloganlar atarak İsrail bayrağını ateşe verdi.