PFDK'nın dopingli futbolcuya 6 ay men cezası vermesi

PFDK'nın dopingli futbolcuya 6 ay men cezası vermesi
PFDK'nın dopingli futbolcuya 6 ay men cezası vermesi
- Sivas Dört Eylül Belediyespor Kulübü Başkanı Tunahan: "Abartılı bir ceza var çünkü direkt doping maddesi değil. Güce, enerjiye yansıyacak bir şey değil"

SİVAS (AA) - Sivas Dört Eylül Belediyespor Kulübü Başkanı Turhan Tunahan, futbolcuları Volkan Çekirdek'in dopingli madde kullandığı gerekçesiyle resmi müsabakalardan 6 ay men edilmesinin "abartılı bir ceza " olduğunu savundu.

Tunahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 21 yaşındaki Volkan Çekirdek'e  Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunca (PFDK) dopingli madde kullandığı gerekçesiyle resmi müsabakalardan 6 ay men cezası verilmesinin kendilerini fazlasıyla üzdüğünü belirtti.

Tunahan, "Futbolcumuz, soğuk algınlığı nedeniyle ağrı kesici ilaç almış. Direkt doping maddesi değil ama ilaçta doping maddesi var. Bilinçsizce bunu yapmış. Abartılı bir ceza var çünkü direkt doping maddesi değil. Güce, enerjiye yansıyacak bir şey değil. İlacın içerisinde bulunan bir madde" diye konuştu.

Futbolcunun bu cezayla sezonu kapattığını belirten Tunahan, karara itiraz etmeyi düşünmediklerini sözlerine ekledi.

PFDK, Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Sivas Dört Eylül Belediyespor'un ligin 4. haftasında Arsinspor'u 1-0 yendiği maçta doping yaptığı gerekçesiyle Volkan Çekirdek'e 6 ay resmi müsabakalardan men cezası vermişti.