Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sivas Şube Başkanı Yıldırım:

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sivas Şube Başkanı Yıldırım:
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sivas Şube Başkanı Yıldırım:
- "Acilen bu insanlık dışı saldırıları yapanlar yakalanıp, gereğinin yapılması için görevlileri görevini yapmaya davet ediyorum"

SİVAS (AA) - Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sivas Şube Başkanı Hidayet Yıldırım, 1993'teki Sivas olaylarında hayatını kaybedenlerin mezarlarına yapılan saldırıyı kınadığını belirtti.

Yıldırım, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, Sivas olaylarında hayatını kaybedenlerin mezarlarına yapılan saldırıların ilk olmadığını söyledi. 

2013 yılında da böyle bir saldırıda bulunulduğunu dile getiren Yıldırım, ancak o olaylarda faillerin bulunamadığını ifade etti.

Yıldırım, " Ankara Karşıyaka Mezarlığı, Büyükşehir Belediyesi tarafından korunup kollanması gerekirken gereken yapılmamıştır. Bu anlayış bu şekilde sürdüğü sürece bu saldırılar yarın da devam edecektir" diye konuştu.

Yaşananlara rağmen demokratik , laik ve yaşanılabilir bir çevre için tüm Alevileri duyarlılığa davet eden Yıldırım, "Acilen bu insanlık dışı saldırıları yapanlar yakalanıp, gereğinin yapılması için görevlileri görevini yapmaya davet ediyorum" ifadesini kullandı.