Prof. Dr. Karataş'tan, Başkan Aydın'a ziyaret

Prof. Dr. Karataş'tan, Başkan Aydın'a ziyaret
Prof. Dr. Karataş'tan, Başkan Aydın'a ziyaret
SİVAS (AA) - İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın'ı makamında ziyaret...

SİVAS (AA) - İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın'ı makamında ziyaret etti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkanı Aydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla konferans vermek üzere kente gelen Karataş'ı makamında kabul etti.

Aydın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Sizleri aramızda görmekten mutluyuz. Bugün engelli vatandaşlarımız için ilimize gelmeniz, burada konferans vermeniz de bizleri çok mutlu etti" ifadesini kullandı. 

Karataş da "Sivas'ta engelli vatandaşlarımız için düzenlenen programda konuşmacı olmam istendi. Bütün işlerimi iptal ederek Sivas'a geldim. Daha önce sizinle görüşme fırsatımız da olmamıştı. Sizleri de görmek istedim" açıklamasında bulundu.

Karataş, Başkan Aydın'a ziyaretin anısına son kitabını hediye etti. Aydın da Karataş'a Şems-i Sivasi Külliyati ile çeşitli hediyeler verdi.