Pürlü, Sivaslı ressamlarla buluştu

Pürlü, Sivaslı ressamlarla buluştu
Pürlü, Sivaslı ressamlarla buluştu
SİVAS (AA) - İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sivas Ressamlar Derneği üyeleri ve Sivaslı ressamlarla bir araya geldi.Pürlü, Osman Ağa...

SİVAS (AA) - İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sivas Ressamlar Derneği üyeleri ve Sivaslı ressamlarla bir araya geldi.

Pürlü, Osman Ağa Konağı'nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Sivaslı ressamların sorunlarını dinlemek ve resim sanatını daha ileriye taşımak için yapılması gereken çalışmaları konuşmak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Sivas'ın bilim, sanat ve kültürel temelleri olan bir şehir olduğunu belirten Pürlü, "Biz arzu ediyoruz ki bu şehirde bütün güzel sanatlar yeşersin ve canlansın hatta daha iyi bir noktaya taşınsın. Resim sanatının da bu sanatlar içerisinde etkileyici bir yeri vardır. Biz de klasik olarak bezeme sanatı vardır. Sanat her zaman için güzeldir" diye konuştu.

Çocukların resim sanatına yönlendirilmesi gerektiğini aktaran Pürlü, sözlerine şöyle devam etti:

"Ortalıkta felaketlerin kol gezdiği bir dönemde çocukları güzel sanatlara yönlendirirsek geleceğimizin daha aydınlık olacağını düşünüyorum. Resim, müzik, tiyatroya sevk ettiğimiz de fikren daha iyi gelişeceklerine inanıyorum. Resim sanatına geldiğimiz de Sivas'ta bu sanatın temsilcileri olmuştur ama bu sanat nasıl daha güzelleşmeli ve ileriye götürülmeli konusunda burada ki dostlarımızı dinleyeceğiz. Önümüzde güzel günler var. Yeni bir kültür merkezi yapılacak. Onun da atölyeleri var. Atatürk Kültür Merkezi'ni restore ettiriyoruz. Burada da çalışma ortamı hazırlanıyor. Bu güzellikler sanatı canlandırır diye düşünüyoruz çünkü sanatçının ortama ihtiyacı var. Hep beraber ne yapabiliriz diye düşüneceğiz."

Pürlü ve beraberindekiler daha sonra iş adamı Raşit Akyol'un resim koleksiyonunu gezdi.