Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor
Ramazan Bayramı kutlanıyor
- Sivas Valisi Barut: "Maalesef komşu ülkelerimizde kan akıyor. İnşallah en kısa sürede huzura kavuşmalarını, onların da huzur içinde bayramlara ulaşmasını gönülden diliyoruz"

SİVAS (AA) - Sivas'ta, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Buruciye Medresesi'nde düzenlenen programda konuşan Sivas Valisi Alim Barut, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı. 

İslam coğrafyasında yaşanan olaylara değinen Barut, "Maalesef komşu ülkelerimizde kan akıyor. İnşallah en  kısa sürede huzura kavuşmalarını, onların da huzur içinde bayramlara ulaşmasını gönülden diliyoruz" dedi.

Ramazan ayının, orucun, bayramların, huzura, ferahlığa vesile olmasını temenni eden Barut, "İnsanlık esastır. Bizim sınırlarımız dışında diğer yerlerde de onların acısını paylaşmamak gibi onları düşünmemek gibi, onların dertleriyle dertlenmemek gibi bir lüksümüz olamaz. Biz istiyoruz ki tüm insanlı huzur ve barış içerisinde yaşasın" diye konuştu. 

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin de tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı. 

Bayramlaşma programına, Sivas Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Barut, bayramlaşma programından önce, il protokolüyle, Sevgi Evleri'nde kalan çocukları ve huzurevi sakinlerini de ziyaret etti.