Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
- Belediye Başkanı Aydın, SESOB Başkanı Köksal ve Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Dağ, mesajı yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın , Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal ve Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ali Dağ, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Aydın, mesajında, 11 ayın sultanı ramazan ayını geride bırakarak bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutlayan Aydın, Sivas'ta Ramazan ayının bu sene çok güzel geçtiğini aktararak, "Uzun yaz günlerine rağmen havaların serin olması ramazanı kolaylaştırdı. Sivas her ramazan olduğu gibi cıvıl cıvıldı. Ramazanın İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Özellikle komşu ülkelerimizdeki yaşanan iç savaşların bir an önce son bulmasını temenni ediyorum. Ramazan Bayramı vesilesiyle Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın diyor, tüm hemşerilerimizin Ramazan Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

- SESOB Başkanı Köksal'ın mesajı 

SESOB Başkanı Beşir Köksal da yardımlaşma ve dayanışmanın güzel örneklerinin yaşandığı ramazan ayının ardından huzur ve güven içerisinde Bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Bayramların özel günler olduğunu hatırlatan Köksal, şunları kaydetti:

"Bayramlar, dini ve milli inançlarımızı örf ve adetlerimizle süsleyip, geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek geleceğe taşıdığımız, hoşgörünün ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği sevgi günleridir. Asırlardır kutladığımız, yardımlaşmanın ve dayanışmanın sembolü olan bu Ramazan Bayramın da, millet olarak gönüllerimizin huzur, sevgi ve kardeşlik duygularıyla dolmasına, bayram sevinciyle coşmasına vesile olmasını dilerim." 

- Cem Vakfı Şube Başkanı Dağ'ın mesajı 

Cem Vakfı Şube Başkanı Ali Dağ, bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, insanların inanç, dil, ırk, renk gözetmeksizin, hoşgörü içinde ötekileştirilmeksizin ve bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günler olduğunu vurguladı.

Bayramların önemine değinen Dağ, şöyle devam etti:

"Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Tüm İnsanlığın, İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor sağlık, sevgi ve hoşgörü dolu nice bayramlar diliyorum."


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  komşu

  ,

  dolu

  ,

  esnaf

  ,

  Birlik

  ,

  ırk

  ,

  İnanç