"Recep", "Tayyip" ve "Erdoğan" adlı üçüzler kimliğine kavuştu

"Recep", "Tayyip" ve "Erdoğan" adlı üçüzler kimliğine kavuştu
"Recep", "Tayyip" ve "Erdoğan" adlı üçüzler kimliğine kavuştu
- Sivas'ta 3 hafta önce dünyaya gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminden esinlenilerek Recep, Tayyip ve Erdoğan adı verilen üçüzlerin kimliği çıkarıldı - Anne Dilek Akıncı: "Cumhurbaşkanımıza benzesin, onun gibi iyi yerlere gelsinler diye onun isimlerini koyduk"

SİVAS (AA) - Sivas'ta 3 hafta önce dünyaya gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminden esinlenilerek Recep, Tayyip ve Erdoğan adı verilen üçüzler, kimliğine kavuştu.

Emek Mahallesi'nde oturan Kemal ve Dilek Akıncı çifti, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde 2 Aralık'ta doğan ve bir süre yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi gördükten sonra taburcu edilen üçüzlerinin kimliğini çıkardı.

Anne Akıncı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üçüzlerin her birinin 2 kilograma yakın doğduğunu ve 15 gün yoğun bakımda kaldıklarını söyledi.

Tedavi sürecinde, doğumun riskli olduğunun ve bebeklerin yaşama ihtimalinin düşük olduğunun söylendiğini dile getiren Akıncı, "İsim düşünüyorduk ama 'yaşarlarsa' diyorduk. Doğdular, yaşadılar, biz de Cumhurbaşkanımıza benzesin, onun gibi iyi yerlere gelsinler diye onun isimlerini koyduk. Onun gibi hayırlı yerlere gelirler, inşallah onun gibi nasipli olurlar, iyi yerlerde görürüz" diye konuştu.

Bebeklerin bakımını annesiyle yaptığını belirten Akıncı, her şeye rağmen yorgunluk duymadığını söyledi. 

Akıncı, üçüzlerin isimlerinden dolayı oldukça ilgi gördüğünü ifade ederek, adı Recep olan bebeğinin daha kilolu ve hareketli olduğunu belirtti.

Üçüzlerin yanı sıra 6 yaşında bir kızı bulunan Dilek Akıncı, eşinin Suşehri'nde bir lokantada çalışması nedeniyle çocuklarını 15 günde bir görmeye geldiğini dile getirerek, "Cumhurbaşkanımızdan da iş konusunda desteklerini bekliyoruz. En azından eşim, çocukların başında olsa daha iyi olacak bizim için. Babamıza iş bekliyoruz" dedi.


    ETİKETLER:

    ,

    Aralık