Recep, Tayyip ve Erdoğan adlı üçüzlere altın hediyesi

Recep, Tayyip ve Erdoğan adlı üçüzlere altın hediyesi
Recep, Tayyip ve Erdoğan adlı üçüzlere altın hediyesi
- Sivas'ta yaklaşık iki hafta önce dünyaya gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminden esinlenerek Recep, Tayyip ve Erdoğan adları verilen üçüzlere altın hediye edildi

SİVAS (AA) - Sivas'ta yaklaşık iki hafta önce dünyaya gelen ve Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın isminden esinlenerek Recep, Tayyip ve Erdoğan adları verilen üçüzleri ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Belediye Başkanı'nın eşi Yurdagül Aydın ve  AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanı Şadiye Öztürk, bebeklere altın hediye etti.

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Özaydın, Aydın ve Öztürk, yaklaşık iki hafta önce üçüz erkek bebek dünyaya getiren Kemal ve Dilek Akıncı çiftini evinde ziyaret etti. 

Özaydın, Aydın ve Öztürk, çifti tebrik ederek, Recep, Tayyip ve Erdoğan isimli bebeklerin her birine çeyrek altın taktı.

Çiftin bebeklerine ayrıca Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen "Hoş Geldin Minik Hemşehrim" kampanyası kapsamında içerisinde zıbın, taşınabilir beşik, ana kucağı, bebek maması ve bebek çantasından oluşan yeni doğan bebek seti hediye edildi.

Akıncı çifti ise ziyaretten memnun olduklarını ifade ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a olan sevgilerinden dolayı bebeklerine bu isimleri verdiklerini belirtti.