Şarkışla Anadolu İmam Hatip Lisesine ek bina

Şarkışla Anadolu İmam Hatip Lisesine ek bina
Şarkışla Anadolu İmam Hatip Lisesine ek bina
SİVAS (AA) - Şarkışla Anadolu İmam Hatip Lisesine ek bina yapılacağı belirtildi.Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha...

SİVAS (AA) - Şarkışla Anadolu İmam Hatip Lisesine ek bina yapılacağı belirtildi.

Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce hayırsever vatandaşlar tarafından inşa edilen 12 derslikli okulun günün şartlarına cevap veremediğini belirterek, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yapılan girişimler sonucunda ek bina yapılmasının uygun görüldüğünü söyledi.

Gül, şunları kaydetti:

"İmam Hatip Ortaokulları açıldıktan sonra öğrenci sayısı arttı. Bundan dolayı bina yetersiz kaldı. Hem ortaokula hizmet verecek, hem de mevcut durumun yükünü kaldıracak binayla ilgili yaptığımız değerlendirme sonucunda Milli Eğitim Bakanlığının ek programına 24 derslikli ek binanın girmesi sağlandı. Belediyenin arsa tahsisinden sonra projesi hazırlanıp bu yıl sonuna kadar ihaleye çıkılacak. Amacımız binayı bir yıl içerisinde bitirip, İmam Hatip Lisesini ve Ortaokulunu yeni yapılan binaya taşımak."

Gül, destekleri için Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivas Valisi Alim Barut ile okula arsa tahsisi yapan Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz'a teşekkür etti.