Şarkışla Belediyesi, Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü kurdu

Şarkışla Belediyesi, Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü kurdu
Şarkışla Belediyesi, Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü kurdu
SİVAS (AA) - Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, muhtarların mahallelerdeki problemleri belediyedeki ilgili birime daha kolay iletmeleri...

SİVAS (AA) - Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, muhtarların mahallelerdeki problemleri belediyedeki ilgili birime daha kolay iletmeleri için Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü kurulduğunu söyledi.

Belediye binasında muhtarlarla bir araya gelen Oğuz, burada yaptığı konuşmada, bu birimi kurmaktaki amaçlarının muhtarların belediye hizmetleri ile ilgili konuları kısa sürede iletmesi olduğunu ifade etti.

Muhtarların vatandaşlara daha kolay ulaştığını belirten Oğuz, şunları kaydetti:

"Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü'nün kurulması için çalışmalarımızı tamamladık. Müdürlüğümüzü kurduk ve ilk toplantımızı da gerçekleştirdik. Kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde vatandaşa sunulması ve sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi amacıyla kurulan Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü, muhtarlarımızın taleplerini değerlendirip takip edecek, diğer kurumlarla iletişim kurmalarında yardımcı olacak ve isteklerin etkin bir şekilde sonuçlandırılmasında önemli görev üstlenecek. Müdürlüğümüz, muhtarlar ve belediye arasında koordineyi sağlayarak, en kısa sürede çözüm yoluna gidecek."

Belediyedeki ilk toplantıya Şarkışla'nın 12 mahalle muhtarı katıldı. Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü'ne Yadigar Karabulut'un atandığı belirtildi.