Şarkışla'da 50 çocuğa bisiklet dağıtıldı

Şarkışla'da 50 çocuğa bisiklet dağıtıldı
Şarkışla'da 50 çocuğa bisiklet dağıtıldı
SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde 50 yetim çocuğa Ramazan ayı dolayısıyla bisiklet dağıtıldı.İlçe Belediyesi tarafından Gülsu Parkı'nda yetim çocuklar...

SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde 50 yetim çocuğa Ramazan ayı dolayısıyla bisiklet dağıtıldı.

İlçe  Belediyesi tarafından Gülsu Parkı'nda yetim çocuklar ile aileleri için iftar verildi. Aileler ve çocuklar daha sonra parkta tertip edilen eğlence programını izledi. Programın sonunda mahalle muhtarlarının tespit ettiği 50 yetim çocuğa bisiklet hediye edildi.

Kaymakam Davut Gül, burada yaptığı konuşmada, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz da Yetimler günü dolayısıyla yetimlere yönelik etkinlikler yapıldığını bu kapsamda yetimlerle iftar programı düzenlediklerini söyledi. İftar sonunda çocuklara bisiklet hediye ettiklerini dile getiren Oğuz, "Bir nebze de olsa bu yetimlerimizi sevindirmek amacını güdüyoruz, tabi bu arada yetimler gülerse biz inanıyoruz ki bütün dünya güler. Yetimler dua ederse işlerimiz rast gider, onun için de onların duasını alabilmek için bugünü yetimlerimize özel bir gün olarak kendileriyle olduk ve hediyeler takdim ettik" diye konuştu.

İftara Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ramazan Ergel, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut ve İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri de katıldı.