Şarkışla'da 500 çam fidanı toprakla buluşturuldu

Şarkışla'da 500 çam fidanı toprakla buluşturuldu
Şarkışla'da 500 çam fidanı toprakla buluşturuldu
SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde adliye personeli "Doğayı yaşatma ormanı" oluşturmak için 500 sarı çam fidanını toprakla buluşturdu.Sivas-Kayseri...

SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde adliye personeli "Doğayı yaşatma ormanı" oluşturmak için 500 sarı çam fidanını toprakla buluşturdu.

Sivas-Kayseri karayolu 2. etap TOKİ konutları karşısında bulunan alana, hakimler, savcılar ve kalemlerde görevli memurlar, Şarkışla Orman İşletme ve Toprak Muhafaza Şefliği'nden temin ettikleri 500 sarıçam fidanı dikti.

Cumhuriyet Savcısı Sedat Şan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağaçlandırma faaliyetlerinin güzel bir iş olduğunu belirterek, "Yeşil, bütün doğayı değiştiren, doğayla birlikte insanı değiştiren bir faktör. Biz de adliye olarak buna bir katkı sağlamak istedik" dedi.

Şan, kendilerine destek verenlere teşekkür ederek, "Bu ağacın, yeşilin ne kadar ehemmiyetli olduğunu gösteren çok önemli bir gösterge. Bu manada biz de adliye olarak bir katkı sağlayalım istedik ve adını 'Doğayı yaşatma ormanı' koyduk" diye konuştu.