Şarkışla'da 500 kişilik öğrenci yurdu tamamlanıyor

Şarkışla'da 500 kişilik öğrenci yurdu tamamlanıyor
Şarkışla'da 500 kişilik öğrenci yurdu tamamlanıyor
SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş ve Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ve TOKİ...

SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş ve Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ve TOKİ işbirliği ile yapımına başlanan 500 kişilik öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu.

Pektaş ve Oğuz'a yurt inşaatı ile ilgili bilgi veren firma yetkilisi Serhat Tanrıverdi, yapımı devam eden yüksek öğrenim yurt binası ve sosyal donatılarının 5 yıldızlı otel ayarında olduğunu ifade etti.

İlçeye gelen öğrencileri  aile ortamlarını aratmayacak modern, sıcak ve huzurlu bir yuvanın karşılayacağını belirten Tanrıverdi, "Yurtlarımızda misafir ettiğimiz gençlerimizin okul dışındaki serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek, bedensel, zihinsel ve kültürel yönden gelişimlerine katkı sağlamak, onları her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacıyla yurtlarımızda eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri yapabilecekleri sosyal donatıları da birlikte inşa ediyoruz" diye konuştu.

Kaymakam Pektaş da yapımı devam eden yurdun Şarkışla'ya ve burada kalacak öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek, ilçede öğrencilerin barınma sorununun kalmayacağını söyledi.


  ETİKETLER:

  Otel

  ,

  Belediye

  ,

  Kaymakam

  ,

  Aile

  ,

  Kredi

  ,

  Modern

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  sosyal

  ,

  firma

  ,

  Uzak

  ,

  sıcak