Şarkışla'da ilçe protokolü öğrencilerle buluştu

Şarkışla'da ilçe protokolü öğrencilerle buluştu
Şarkışla'da ilçe protokolü öğrencilerle buluştu
SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ramazan Ergel ve Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz,...

SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ramazan Ergel ve Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, üniversite öğrencileriyle biraraya geldi.

Aşık Veysel Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle okulun yemekhanesinde biraraya gelen protokol üyeleri, öğrencilerin sorunlarını dinledi.

Kaymakam Pektaş, öğrencilik dönemlerini paylaştığı öğrencilere, "Sizler bizlere ailelerinizin emanetlerisiniz. Dolayısıyla sizin başınızın ağrıması, sizin huzursuzluğunuz bizim başımızın ağrıması, bizim huzursuzluğumuzdur. Bu nedenle sizlere bir kaymakam olarak değil bir ağabey olarak her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ise hem kendi öğrencilik döneminden gerekse okuyan oğlundan örnek vererek, "Yarın, 'Keşke' dememek için başarılı birer öğrenci olalım" diyerek öğrencilere nasihatlerde bulundu.

Okul müdürü Tolga Karaköy de okulun fiziki yapısı ve öğrenciler hakkında protokol üyelerine bilgi verdi. 

Öğrenciler adına konuşma yapan okul başkanı Sefa Tombul ise sosyal faaliyetler için mekana ihtiyaç duyduklarını belirterek, yetkililerden bu konu üzerinde çalışma yapmalarını istedi.