Şarkışla'da lise mezunlarına kurs açıldı

- Kursa 76 kişi devam ediyor

SİVAS (AA) - Sivas'ın Şarkışla ilçesinde lise mezunları için kurs açıldı.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Aşık Veysel Kültür Merkezi'nde açtığı kursta incelemelerde bulunan Kaymakam Davut Gül ve  Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti, sıkıntılarını dinledi.

Gül, kurs için her türlü desteğe hazır olduklarını belirterek, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Bünyamin Sarıtaş'a teşekkür etti.

Oğuz da kursun kaynak sıkıntısının iletildiğini ifade ederek, belediye olarak bunu gidereceklerini, kursiyerlerin kaynak kitaplarını alacaklarını söyledi.

Bünyamin Sarıtaş ise kursu lise mezunlarının sınavlara hazırlanması için tertip ettiklerini dile getirerek, "Bir sınıf sayısal, 2 sınıf Türkçe-matematik ve bir sınıf da sözel olmak üzere 4 şube oluşturduk. Bu sınıflarda bu gün itibariyle toplam 76 öğrenci kurs alıyor. Kurslarda Milli Eğitim Bakanlığında çalışan öğretmenler görev almak istemediği için özel sektörde deneyimi olan, üretmeyi düşünen, Milli Eğitim Bakanlığı kurallarıyla bir şeyler yapmaya çalışan öğretmenleri görevlendirdik. Hem öğrenciler, hem de öğretmenler istekle çalışıyor. Öğrencilerin gayretlerine bakıldığında sınavlarda başarı elde edeceklerini tahmin ediyoruz" diye konuştu.

İncelemeler sırasında İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ramazan Ergel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen de hazır bulundu.