Şarkışla'da MOBESE sistemi çalışmaları

Şarkışla'da MOBESE sistemi çalışmaları
Şarkışla'da MOBESE sistemi çalışmaları
SİVAS (AA) - Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Belediye ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde MOBESE sistemi kurma çalışmaları hızlandırıldı.MOBESE...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Belediye ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde MOBESE sistemi kurma çalışmaları hızlandırıldı.

MOBESE sisteminin kurulması için ilçede uygun görülen yerler ilgililer tarafından incelenerek kameraların konulacağı alanlar belirlendi. Altyapısı tamamlanan sisteminin, kameraların yerleştirilmesiyle faaliyete geçirileceği belirtildi.

Konu hakkında AA muhabirine bilgi veren Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, "İlçe Emniyet Müdürümüz Mustafa Mithat Tolunay ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Türk Telekom tarafından fiber optik kablolar döşendi. ÇEDAŞ ilgili enerji için çalışmasını tamamladı, sırada kameraların monte edilmesine geldi. Yüklenici firma monte edilecek kameraların yerlerini belirledi, kısa sürede kamera monte işlemi de başlayacak" dedi.

Oğuz, Sivas-Kayseri karayolu giriş çıkışı ile Pınarbaşı yolunda 3 adet plaka tanıma sistemi, ilçe merkezinde belirlenen 14 noktada ise hareketli ve sabit olmak üzere yaklaşık 70 kameranın monte edileceği belirtti.

İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay da faaliyete geçecek olan MOBESE sistemiyle  suç ya da suçlulara karşı kısa sürede ulaşılacağını, sistemin de caydırıcı özelliğinin olacağını kaydetti.