Şarkışla'da polisten dolandırıcılık uyarısı

Şarkışla'da polisten dolandırıcılık uyarısı
Şarkışla'da polisten dolandırıcılık uyarısı
SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde vatandaşlar telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıldı. Seyfettin Soysal Konferans Salonu'nda düzenlenen...

SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde vatandaşlar telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıldı. 

Seyfettin Soysal Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Şarkışla Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme, Araştırma Soruşturma Büro Amiri komiser Engin Demir, son günlerde artan telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı herkese büyük işler düştüğünü söyledi.

Dolandırıcıların genellikle ağına düşürdükleri vatandaşlardan paraları banka veya PTT şubelerine yatırmalarını istediklerini belirten Demir, "Bunun önüne geçmemiz için banka ve PTT çalışanlarına büyük işler düşmektedir. Müftülüğümüz tarafından camilerde bu konuda çalışmalar yapıldı ve yapılmaya devam edecek. Dolandırıcılık konusunda uyardığımız vatandaşlarımızın daha da duyarlı olacaklarına inanıyorum" dedi. 

Toplantıda telefonla dolandırıcılık yöntemi slayt eşliğinde katılımcılara anlatıldı. 

Bilgilendirme toplantısına Şarkışla Garnizon ve Jandarma Komutanı Üsteğmen Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, daire amirleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.