Şarkışla'daki su kesintileri

- Belediye Başkanı Oğuz: "Altyapıyla ilgili proje ihalesine çıktık, sonucunu bekliyoruz. Umut ediyorum kısa sürede sonuçlanır ve biz de çalışmalara başlayarak Şarkışla'nın altyapı sorununu çözmeye başlarız"

SİVAS (AA) - Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, içme suyu şebekesindeki arızalara bağlı su kesintilerine ilişkin, "Altyapıyla ilgili proje ihalesine çıktık, sonucunu bekliyoruz. Umut ediyorum kısa sürede sonuçlanır ve biz de çalışmalara başlayarak Şarkışla'nın altyapı sorununu çözmeye başlarız" dedi.

Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "İçme suyunu taşıyan ana su boruların büyük bir çoğunluğu hem asbest hem de oldukça eski. Vatandaşlarımızdan biraz sabretmelerini istiyorum" diye konuştu.

Altyapıyla ilgili proje ihalesine çıktıklarını ve ihalenin sonucunu beklediklerini belirten Oğuz, "Umut ediyorum kısa sürede sonuçlanır ve biz de çalışmalara başlayarak Şarkışla'nın altyapı sorunu çözmeye başlarız" ifadesini kullandı.

Bu arada, Gültekin Mahallesindeki caminin önündeki yolda ana borunun patlaması nedeniyle bölgede su kesintisi yaşandı.

Polis ve zabıta ekipleri, yolda trafik açısından tedbir aldı. Arızanın giderilmesinin ardından bölgeye su verileceği belirtildi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  su kesintisi