Şarkışla'dan kısa kısa

- Şarkışla Devlet Hastanesi'nde FAKO yöntemiyle katarakt ameliyatları yapılmaya başlandı - TYÇP kapsamında belediyede geçici olarak çalışmaya hak kazanan 65 kişi, işbaşı yaptı

SİVAS (AA) - Şarkışla Devlet Hastanesi'nde FAKO yöntemiyle katarakt ameliyatları yapılmaya başlandı.

Şarkışla Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İkbal Gökçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Hastanemizde bir ilki daha halkımızın hizmete sunuyoruz. Göz hastalıkları uzmanımız, FAKO yöntemiyle dün 4 hastamızın,   bugün de 4 hastamızın ameliyatını gerçekleştirdi. Altınyayla ve Gemerek ilçeleriyle diğer bölgelere de hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Şarkışla halkına ve tüm Sivas'a hayırlı olsun" diye konuştu.

Göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Ersan Ersin Demirel ise hastalarıyla sohbet ederek ameliyatları gerçekleştirdiğini söyledi.

Ameliyattan çıkan hastaları bir günde taburcu ettiklerini belirten Demirel, "Biraz önce FAKO yöntemiyle hastamızın katarakt ameliyatını genel anestezi vermeden, uyutmadan yaptık. Hastamız, herhangi bir ağrı sızı duymadı. Hiçbir sıkıntı yaşanmadı ve ameliyatı gayet başarılı geçti" dedi.

Demirel, Şarkışla ve çevresindeki yerlerde katarakt ameliyatı olacak hastaların artık uzak şehirlere gitmesine gerek kalmadığını belirtti.

 

- TÇYP kapsamında belediyede 65 kişi işbaşı yaptı

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında kura çekimi sonucunda belediyede geçici olarak çalışmaya hak kazanan 65 kişi, işbaşı yaptı.

Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, "İŞKUR desteğiyle belediyemizde göreve başlayan işçilerimizle Şarkışla'yı daha temiz ve daha yaşanır bir hale getireceğiz. İşe başlayan kardeşlerimizin bunun için canla başla çalışacağına eminim. Kendilerine kolaylıklar diliyorum" dedi.

İşçiler, ilçede temizlik çalışmalarına başladı. 


  ETİKETLER:

  Ağrı

  ,

  İŞKUR

  ,

  Belediye

  ,

  Sohbet

  ,

  Bugün

  ,

  toplum

  ,

  hizmet

  ,

  Uzak